Gaziantep’te gıda toptancısında yangın: 3 itfaiyeci yaralandı

Gaziantep’te, gıda topatancılığı yapılan bir işyerinin depo kısmında başlayan yangın kısa sürede bütün işyerini sardı. İtfaiye ekiplerinin 4 saatlik çalışmayla kontrol altına alınan ve 3 milyon liralık hasara yıl açan yangında 3 itfaiye eri yaralandı.

Gaziantep’te gıda toptancısında yangın: 3 itfaiyeci yaralandı
banner170

Sanayi Mahallesi’ndeki Gıda Toptancıları Sitesi'ndeki bir işyerinde gece geç saatlerde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İşyerinin depo kısmında başlayan ve kısa sürede her yeri saran alevlerı gören güvenlik görevlileri durumu itfaiye ekipleri ve polise bildirdi. Kısa sürede yangına müdahale eden itfaiye ekipleri alevlerin komşu işyerlerine sıçramaması için çaba harcadı.

Gıda ürünlerinin yanı sıra bebek bezi gibi yanıcı maddelerinden bulunduğu işyerindeki yangın itfaiye ekiplerinin 4 saatlik çalışması ile kontrol altına alındı. Yangını haber alarak gelen Gıda Toptancıları Sitesi Başkanı Mehmet Çeliktürk, yangının çıkış sebebinin bilinmediğini söyledi. Çeliktürk, itfaiyenin müdahalesiyle alevlerin komşu işyerlerine sıçramamasıyla büyük bir faciadan dönüldüğünü ifade etti.

Yangına müdahale ederek merdivenden düşen 2 itfaiye eri ile dumandan etkilenen 1 itfaiye eri ise, bölgede hazır bekletilen ambulanslarda tedavi edildi. Yaklaşık 3 milyon liralık zararın meydana geldiği yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151