İYİ Parti'li Başkana silahlı saldırı

banner155

İYİ Parti İzmir Tire İlçe Başkanı Atakan Duran'a makamında silahlı saldırı girişiminde bulunuldu.

İYİ Parti'li Başkana silahlı saldırı
banner170

Etkisiz hale getirilen saldırgan, gözaltına alındı.

Bugün saat 16.00 sıralarında Gümüpala Caddesi'ndeki İYİ Parti Tire İlçe Başkanlığı binasına gelen U.Y. (32), üst kata çıkıp, İlçe Başkanı Salih Atakan Duran ile görüşmek istediğini söyledi.

Ancak, partililer Duran'ın dışarıda olduğunu belirtip, beklemesini istedi. Bunun üzerine U.Y., beklemeye başladı.

Partililer, bu sırada gelen Başkan Duran'a, U.Y.'nin kendisiyle görüşmek istediğini söyledi. Duran'ın hangi konuda görüşmek istediğini sorduğu U.Y., "Vatanı arıyorum" diye karşılık verdi. Bunun üzerine Duran, "Vatan sensin, benim" deyip, U.Y. ve içerideki kendisi ile görüşmek isteyen diğer kişileri makamına aldı.

İçeride bulunanların verdiği bilgiye göre; bu sırada U.Y., belinden tabancasını çıkarıp, Duran'a doğru yöneltti. Durumu fark eden bir partili üzerine atlayarak U.Y.'nin elindeki tabancanın namlusunu yere doğru çevirdi. Bu sırada tabanca bir el ateş alırken, U.Y. de yere düştü.

Partililerin üzerine çullandığı U.Y.'nin elindeki tabanca bir kez daha ateş aldı. Ancak, Duran ve odadaki diğer partililer yara almadan kurtuldu.

U.Y., elindeki tabanca alınıp, etkisiz hale getirildi. U.Y., olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edildi. İlçe Başkanlığı'nda inceleme yapan polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

POLİS MEMURUYMUŞ

İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Salih Atakan Duran'a makamında silahlı saldırı girişiminde bulunan U.Y.'nin (32), üç yıldır Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru olduğu öğrenildi. Ödemiş'e 30 kilometre mesafedeki komşu ilçe Tire'de yaşayan U.Y.'nin, neden böyle bir şey yaptığının araştırıldığı belirtildi.

Öte yandan polis memuru U.Y., geçen 27 Haziran'da Tire'deki evinde tabancasını temizlerken, kazayla kendini sağ bacağından vurarak yaralamıştı.

PARTİ SEKRETERİ ÇIRAY'DAN AÇIKLAMA

İYİ Parti Sekreteri ve Sözcüsü Aytun Çıray da konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Saldırganın eylemini gerçekleştirmeden önce İlçe Başkanı Duran'a 'İYİ Parti'yi neden kurduklarını' sorduğunu belirten Çıray, şu ifadeleri kullandı:

Kamuoyuna;

Tire ilçemizin İYİ Parti İlçe Başkanı ve arkadaşlarına yönelik saldırı, aslında demokrasimize yapılmış bir saldırıdır..

Bugün Saat 16:15’te İYİ Parti Tire İlçe Başkanlığı binasına gelen U.Y. (32), üst kata çıkıp, İlçe Başkanı Salih Atakan Duran ile görüşmek istediğini söylemiştir..

Ödemiş’te görevli bir öğretmen olduğunu söyleyen saldırgan, partili arkadaşlarımıza, “İYİ Parti’yi neden kurduklarını” sormuştur..

Teşkilat mensubu arkadaşlarımızın soruya yanıt verdikleri sırada içeri giren İlçe Başkanımız sayın Salih Atakan Duran da sohbete dahil olmuş, fakat U.Y. bir anda belindeki silahına davranarak, saldırı girişiminde bulunmuştur..

‘İYİ’ler tarafından etkisiz hale getirilen U.Y., silâhını iki defa ateşlemiş, çok şükür ki İlçe Başkan Yardımcımız tarafından eline müdahale edildiği için kimseye isabet ettirememiştir.

Olaydan haber olur olmaz yetkililerle yaptığım görüşmelerde, saldırganın öğretmen değil, Ödemiş ilçesinde polis memuru olduğu ve ruhsal sorunları olduğu tarafıma ifade edilmiştir.

Olay polise ve adliyeye intikal etmiştir. Adli soruşturma sonucu ne olursa olsun şahsın mümtaz ve kahraman polis teşkilâtına leke sürmesine hiçbir şekilde kabul etmez izin vermeyiz.

Başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve İYİ Parti ailesi olarak, sevgili Salih Atakan Duran ve arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor;

Olaya gerektiği gibi müdahalede bulunan emniyet mensuplarına ve yetkililere teşekkür ediyoruz.

AKŞENER'DEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de sosyal medya hesabından konuyla ilgili mesaj yayınladı.

Akşener'in paylaşımı şöyle:

"Siyasi mücadele düşmanlık değil, millete hizmet etme yarışıdır. İYİ Parti Tire ilçe başkanımız Atakan Duran’a yapılan silahlı saldırıyı kınıyor kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2018, 00:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Zeki Başaran
Salih Zeki Başaran - 12 ay Önce

İyi partiyi halk destekliyor.. Bazı çevreler bundan hoşlanmıyor.... Mafya bozuntularına karşı gerekli tedbirler alınmalıdır....

Celil Pıstıl
Celil Pıstıl - 12 ay Önce

#KuduranAkçakallar nerenizi yırtarsanız yırtın! İyi gelecek!

Süleyman evran
Süleyman evran - 12 ay Önce

İyi partiyi halk kurdu hemde o kadar engelenmelirine karşılık kongre yapacak toplantı yapacak salon buldular ama yılmadılar iyi parti halkın partisi kısa sürede bu kadar büyümesine hazmedemeyenler saldırı yapıyor dikkatli olmak gerekşr

Lokman Ates
Lokman Ates - 12 ay Önce

Sorusunu "vatan"ı yönetenlere ne sormamış "Vatan arayan adamın" muhalefet partisinde işi ne olabilir ki?...

RKB
RKB - 12 ay Önce

Başkanımıza ve diğer arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Saldırganın da en ağır şekilde cezalandırılmasını diliyorum.

hasan memiş
hasan memiş - 12 ay Önce

Zorba .

Dursun satılmış
Dursun satılmış - 12 ay Önce

Çok geçmiş olsun

SIRADAKİ HABER

banner151