MİT'ten sınır ötesi operasyon

banner155

142 kişinin yaşamını yitirdiği Diyarbakır, Suruç ve Ankara Garı saldırılarının talimatını verdiği belirtilen IŞİD'li İlhami Balı'nın eşi Hülya Balı, MİT'in düzenlediği sınır ötesi operasyonla Türkiye'ye getirildi.

MİT'ten sınır ötesi operasyon
banner170

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) El Bab'da önemli bir sınır ötesi operasyona imza attı. İçişleri Bakanlığı tarafından 4 milyon TL ödülle ‘kırmızı' listeyle aranan IŞİD'in sözde 'Türkiye emiri' olduğu belirtilen İlhami Balı'nın (36) eşi Hülya Balı'nın yerini tespit eden MİT'e bağlı ekipler, harekete geçti.

Gazete Habertürk'ten Neşet Dişkaya'nın haberine göre; El Bab'da olduğu belirlenen Hülya Balı, yaklaşık 2 hafta önce yakalandı. 2 çocuğuyla önce Azez'e, oradan da Kilis'e getirilen Hülya Balı, Kilis Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı. Eşi ve IŞİ'le ilgili önemli bilgiler verdiği öğrenilen Balı, dün çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

İLHAMİ BALI'NIN MAYADİN BÖLGESİNDE OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

MİT tarafından düzenlenen operasyonda İlhami Balı'yı da yakalamak için ekiplerin Hülya Balı'nın kaldığı tüm evlere baktığı ancak bulamadığı belirtildi. Araştırmalar sonucunda Balı'nın yaşadığı ve Mayadin bölgesinde olduğu tespit edildi.

2016'nın temmuz ayına kadar IŞİD'in sözde Türkiye emiri olduğu ifade edilen Ebu Bekir kod adlı İlhami Balı, Diyarbakır'da HDP mitingine bombalı saldırı, Suruç'taki canlı bomba saldırısı, Ankara Garı'ndaki 2 canlı bombalı saldırı, Türkiye-Suriye sınırında bir askerin hayatını kaybetmesi olaylarının talimatlarını veren kişi olarak biliniyor.

Balı'nın verdiği talimatlar sonucu IŞİD'liler tarafından gerçekleştirilen saldırılarda 142 kişi yaşamını yitirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151