Nusaybin'den, Suriye'nin PYD bölgesine açılan tünel bulundu

banner155

Mardin'in Suriye sınırındaki ilçesi Nusaybin'de, Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin değerlendirdiği ihbar üzerine, bir mezarlığın altından Suriye sınırına giden kanalizasyona bağlı olan ve PKK'lı teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen bir tünel bulundu.

Nusaybin'den, Suriye'nin PYD bölgesine açılan tünel bulundu
banner170

Nusaybin İlçesi'nde teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için ilan edilen sokağa çıkma yasağı kapsamında düzenlenen operasyonların ardından temizlenen mahallelerde yasak kaldırıldıktan, sonra arama tarama çalışmaları devam ediyor.

Bir ihbar üzerine Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yasağın kaldırıldığı Zeynelabidin Mahallesi’nde yapılan arama, tarama faaliyetlerinde bir mezarlığın altında tünel bulundu. Tünelin Suriye sınırına kadar giden kanalizasyonla bağlantılı olduğu tespit edildi. Teröristlerin güvenlik kuvvetleri ile çatışmaya girdikten sonra bu tünelden girip, bağlantılı olduğu kanalizasyondan sınırı geçerek PYD bölgesine geçtikleri tahmin ediliyor.

Kanika Mezarlığı’nda tespit edilen tünelin mezar duvarının iç kısmından başladığı ve mezarlık içinden geçerek sınır hattına uzanan kanalizasyon hattına bağlantılı olduğu, kanalizasyon hattının da ülke sınır hattında mayınlı bölge olan alana çıktığı tespit edildi.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 19:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151