TBMM'de Afrin kavgası: 2 milletvekili hafif yaralandı

TBMM'de konuşma yapan HDP Milletvekili Mahmut Toğrul'un Afrin için yaptığı skandal açıklamanın ardından Meclis'te tartışma çıktı.

TBMM'de Afrin kavgası: 2 milletvekili hafif yaralandı

TBMM Genel Kurulu’nda Vergi Kanunları ile ilgili kanun tasarısı görüşmeleri devam ederken AKP ve HDP’li milletvekilleri arasında tartışma kavgaya dönüştü.

HDP'li Mahmut Toğrul, Afrin'de yürütülen operasyon için “TSK saldırılarının da çok sayıda sivil ölümüne yol açtığı” iddiasında bulundu. Toğrul’un 8 şehit için “8 TSK mensubunun hayatını kaybetmesi” ifadelerini kullanması gerginliği tırmandırdı.

AKP'li Halil Etyemez “Adı ‘şehit' onların” karşılığını verdi. Bazı vekiller “Sen kimden yanasın, ne biçim konuşuyorsun, teröristlerden yana mısın?” diye tepki gösterdi.

Toğrul konuşmasının sonunda “Ölmek, öldürmek üzerine kurulu bu politikalar bölgeyi içinden çıkılmaz bir kaosa sürükleyeceği açıktır” demesi gerilimi artırdı.

AKP Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Toğrul’un üzerine yürüyerek, “asker ülkesi için savaşıyor, sivil öldürülüyorsa onu sizin PKK’lılarınız yapıyor, bu kürsüden böyle bir şey söyleyemezsiniz, bu sözlerinizden ötürü sizi kınıyorum” tepkisini verdi.

Bu sözlerden sonra tansiyon yükseldi, yumruklu kavga çıktı. Kadınların da karıştığı kavgada 3 vekil hafif yaralandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER