Ülkü Ocaklarından Sözcü Gazetesi Protestosu

banner155

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı, yazısında Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle Sözcü Gazetesi Yazarı Necati Doğru'yu gazete binası önünde protesto etti.

Ülkü Ocaklarından Sözcü Gazetesi Protestosu
banner170

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı üyesi yaklaşık 78 kişilik grup, saat 22.30'da, Sözcü Gazetesi'nin Küçükçekmece Halkalı'daki binasın önünde toplandı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle gazetenin yazarlarından Necati Doğru'yu protesto eden grup, slogan atarak gazete binası önüne siyah çelenk bıraktı.

Bu sırada, çevik kuvvet polisleri gazete binasının bulunduğu sokağı trafiğe kapatarak güvenlik önlemi aldı. Eylem sırasında, TOMA ve zırhlı araçlar hazır bekletildi.

Grup adına, Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından grup, sloganlar atarak gazete binası önünden ayrıldı.

Sözcü Gazetesi bu protestoyu haber sitesine taşımadı.

Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç yaptığı açıklamada;

"Milliyetçi – Ülkücü Harekatın değerli mensupları, gecenin bu vaktinde yanlışa, fitneye, hainliğe karşı dimdik ve dosdoğru durduğumuzu göstermek ve bağırlarına ok gibi saplanacağımızı belirtmek için hiç durmadan hainliğe ve bölücülüğe ara vermeden faaliyetlerini yürüten FETÖ’nün gizli ortağı, yol arkadaşı Sözcü müsveddesinin önünde toplanmış bulunmaktayız.

Sözcü Gazetesi ve müptezel yazarları okyanus ötesinden emir almaya devam ettikçe ülkücü hareket dimdik karşısında olacaktır.

Türk Milleti’ne ve Türk Devleti’ne düşman olanlarla iş birliği içerisinde bulunan fitne kusan gazetenin böyle hainlerin kalemlerine sarılmasını yadırgamak elbette ki yanlış olur.

Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in şu sözü cevap niteliğindedir: ‘Ülkücü hareket hiçbir zaman kayıt dışı kalmamıştır. FETÖ terör örgütü ise gizli yapılanmacı ve sinsi bir harekettir’. Ayrıca Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in şu sözü de ülkücü hareketin düsturunu izah etmektedir. ‘Devlet içinde paralel bir devlet yapılanması kabul edilemezdir.’

Ülkücü hareket sinsi örgütler gibi devleti ele geçirmeye çalışan faaliyetlerde bulunmamış tarihi boyunca dimdik karşısında bulunmuştur. Okyanus ötesinden emir ve icazet alan Sözcü Gazetesi ve yazarları Türk Milleti’nin algısı ile oynamaya Lideri ve mensuplarına mesnetsiz iftiralar atmaya devam ettikçe daha öncede belirttiğimiz gibi Ülkücü Hareket tüm kadrolarıyla devletinin ve milletinin yanında Sözcü Gazetesi gibi devlet düşmanı her yapılanmanın karşısında olacaktır.

Türk Milleti’nin zorda olduğu her anda Türk Milleti’nin yanında olan Milliyetçi Ülkücü Hareket ve Milliyetçi Hareket Partisinin bilge lideri Dr. Devlet Bahçeli Beyefendiye dil uzatan şarlatan medyanın derhal bu yanlıştan dönmesini aksi takdirde Türk Milleti’nin sinesinden bir Osmanlı tokatı yiyerek kendilerine gelmelerini sağlamak için elimizden geleni yapacağız.

Fitne yuvası Sözcü müsveddesi yazarlarına Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendinin sözüyle sesleniyorum; ‘ Bu hareket üzerinde hesap kuranlar bu hareketin hesapsızlarını hesaba katmak zorundadır.’

İşte Necati Doğru'nun o yazısı;

Bahçeli, İkinci Fetullah olur mu?

Geçen hafta Çağlayan Adliyesi'nde bir yazımın içinde geçen 2 soru cümlesinden dolayı 45 dakika ifade verdim.
Savcıya da söyledim.
Kesinlik yoksa.
Olay henüz net değilse.
Gazete yazarı, şüphelerini dile getiren  “soru cümleleri” ile yazar ve okuruna dikkat pencereleri açmaya çalışır. Şüphe etmek sağlıktır. Yeter ki sağlam dayanağımız olsun.
Şimdi yine şüphe ediyorum.
Yine soruyorum.
Siz de sorun.
Bahçeli, 2. Fetullah olur mu?

* * *

Sağlam dayanağım var.
Çünkü Birinci Fetullah ile de böyle “milli, yerli, dini değerler” söylemlerine binilerek birlikte yola çıkılmıştı.
Davamız tektir.
Denilmişti.
AKP'ye oy veren insanlarımıza; ölüleri bile mezarlarından kaldırıp seçim sandığına götürecek kadar insanüstü becerilerin “Tayyip Erdoğan ile Fetullah Gülen beraberliğini” pekiştirmek için kullanılması telkini bile yapılmıştı. Fetullah'ın imamlarının, kadrolarının, ablalar ile abilerinin orduya,  polise, yargıya, okullara, MİT'e, bakanlıklara sızmaları için “gizli ve açık, paket ve paket, parsel ve parsel gelirler” transfer edilmişti.
Sonuç, korkunçtu.
Ordu, kendi halkına ateş etti.

Kendi Meclisini bombaladı.
15 Temmuz'da Türkiye'nin başına dünyada görülmemiş çok ağır bir felaket geldi.

* * *

Şimdi yine benzer söylemler: Tayyip Erdoğan ile Fetullah Gülen arasında başlangıçta beraber yürünen yolun;  milli, yerli, dini değerlerle döşenmesi ve “alnı secde görenden kötülük gelmez” şablonunu ısıtıp halkın önüne koyuyorlar.
Ben şüphe ederim.
AKP'ye oy verenler!
Sizler de şüphelenin.
Bu memleket hepimizin.
Milli, yerli, dini değerler de hepimizin. AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın anketlerinde oyu tek başına birinci turda (yüzde 50+1) Cumhurbaşkanı olmaya yetmiyor, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin oyu da tek başına barajı geçmeye yeterli gelmiyor olmalı.  İttifak, yerli, milli, dini değerler için değil Tayyip Erdoğan'ı yeniden Cumhurbaşkanı, Devlet Bahçeli'yi de yeniden milletvekili yapmayı garantilemek için kuruluyor olmalı.
Dava,  koltuk davası.
Milli, yerli, dini değerler.
Seçmene atılan oy kancası.

* * *

İttifakın sonu ne olur?
Sonunda tıpkı Tayyip Erdoğan ile Fetullah'ın kanlı-bıçaklı olması gibi Erdoğan ile Bahçeli de birbirini darbe girişimi benzeri ittirmeye girebilirler mi? Bu ülkede “15 Temmuz hiç yaşanmamış gibi davranamayız” ve akla gelen şu soruları mutlaka sormalıyız:
BİR:
Bu iki lider, yeni bir “Dolmabahçe Masası Kurma”  ya da “Oslo Süreci Başlatma”  konusunda ne düşünüyor?
İKİ:
ABD ve AB ile ilişkilerde yeniden bir “Brüksel Sevdalısı Olmak” durumu çıkarsa bu iki liderden hangisi ittifakı önce devirir?
ÜÇ:
Kıbrıs konusunda bu iki lider tam olarak hangi çizgide anlaşıyor, nereye kadar beraber oluyorlar?
DÖRT:
Devletin kadrolarına; orduya, polise, yargıya, MİT'e, bakanlıklara, derneklere, vakıflara kendi partilisini, yandaşını yerleştirmek konusunda bu iki lider arasında  kanlı bıçaklı olma durumu  çıkmayacağının garantisi nedir? (Devlet Bahçeli'nin hocası rahmetli Alparslan Türkeş de milli cephe koalisyonlarına küçük ortak olarak girer, büyük ortak olarak çıkardı.)
BEŞ:
Milli Eğitim sistemini “dini eğitim üzerine mi yoksa çağdaş ve ileri öğretim ölçüleri üzerine mi” bina etmek konusunda; iki liderin birleştiği ve ayrıldığı noktalar nedir?
ALTI:
İki liderin “Başkanlık sistemi”inin işleyişinden bekledikleri aynı mıdır?  Tayyip Erdoğan'a göre başkanlığın yetkileri nerelere kadar gider? Yetkilerinin duracağı bir sınır var mı? Devlet Bahçeli'ye göre başkanlığın yetkileri nerede başlar, nerede biter?

* * *

Erdoğan, Bahçeli'yi hep taşır mı?
Bahçeli, 2. Fetullah olur mu?
Şüphelenmek sağlıktır.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2018, 01:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151