YPG şimdi de Fırat nehrinin yanı başında karakol kurdu!

ABD'nin Suriye'de PYD'ye verdiği destek sürüyor. PKK'nın Suriye kolu YPG şimdi de Fırat nehrinin yanı başında karakollar kurdu.

YPG şimdi de Fırat nehrinin  yanı başında karakol kurdu!
banner170

Fırat Nehri kıyısında bulunan Köprübatı Hudut Karakolu'nun karşısındaki Zormağara Köyü ile Ziyaret Hudut Karakolu karşısındaki Suriye'nin Ziyaret köyünde, ABD'nin desteğinin alan teröristler karakol kurdu.YPG, Fırat Nehri kıyısında karakol kurdu

HENDEK KAZDILAR
Karakol şeklinde kurulan yapıların çevresinde hendek kazan YPG'liler, aynı zamanda kum torbaları ile mevzi ve barikat yaptıkları nöbet kulelerine YPG ve YPJ'nin bez parçalarını astı.

Kara yoluyla gelen ağır silahlar, zırhlı araçlar ve yakıt tankerlerinin de Fırat Nehri çevresindeki bu noktalara dağıtıldığı iddia edildi. YPG'nin, ABD'nin verdiği silahları 13 ayrı depoda sakladığı ve 2 bin ABD askerinin, YPG ile aktif iş birliği halinde oldukları belirtildi.

TSK 24 SAAT TEYAKKUZDA
Diğer yandan, Türkiye tarafında bulunan Köprübatı ve Ziyaret Hudut Karakolları'nda ise 24 saat termal kameralarla nöbet tutan askerler, sürekli zırhlı araçlarla devriye halinde. Fırat'ın batısında başlayan duvar örme çalışmalarının ise Türkiye sınırı boyunca Fırat'ın doğusunda da devam ettiği gözlendi.

Tank namlularının dönük olduğu Suriye tarafından gelebilecek her türlü tehdite karşı sürekli teyakkuzda olan Türk askeri, kuş uçurtmuyor. Türkiye'nin birçok noktasından bölgeye askeri personel, araç ve mühimmat sevkiyatı da sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151