HABERERK / ÖZEL HABER

Kahramanmaraş merkezli 7.9 ve 7.7’lik iki depremin yıkıcı bilançosunun etkileri hem bölge halkını hem de Türkiye’yi yaralamaya devam ediyor. Binlerce vatandaşımız vefat etti binlercesi de evsiz ve yurtsuz kaldı. Depreme dayanıklı evler yapmanın yanında bundan sonraki hedeflerden biri de bölgedeki halkın ihtiyaçlarının doğru saptanması ve halkın yaralarının sarılmasıdır.

Habererk, bölgeden haberdar olmak, okuyucularını doğru ve doyurucu bilgiler sunmak amacıyla bir hafta süreyle bölgeye gidiyor.

Habererk Genel Yayın Yönetmeni İsmail Türk, Zafer Partisi Gik üyesi Emekli Kurmay Pilot Albay Sedat Timur ile birikte 20 Şubat günü Adana’ya oradan Hatay, Kırıkhan, Reyhanlı, Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş bölgesini ziyaret edecektir. Depremde kaybettiğimiz gazetecilerin bulunduğu kuruluşları da ziyaret edecek  ve bölgede bulunan siyasileri takip edecektir. Bölgedeki son durumlarla ilgili okuyucularını bildirmeye çalışacak bu vesileyle 1 hafta boyunca bölgede olacaktır.

Aynı zamanda Zafer Partisi’nin de deprem sorunlarına dikkat çekmek için Türkiye’nin bildiği tanıdığı farklı simalarla bölgedeki toplantısı takip edilecektir.

Editör: Habererk Haber Merkezi