Sosyal medya üzerinden yapılan yayınlarla halka mikrofon uzatarak, sorular sorulan sokak röportajları da polis tarafından engellendi. YouTube'da yayınlanan Objektif Medya için röportaj yapan iki muhabir polis tarafından “hepiniz orada yorum yapıyorsunuz” denilerek gözaltına alındı

Türkiye’de son dönemde basına getirilen yasaklar ve kısıtlamaların ardından vatandaşların sesi olan sokak röportajına bu defa polis müdahalesi geldi. Youtube kanalı için sokak röportajı yapan 2 kişi gözaltına alındı.

TELE1'in haberine göre, “Objektif Medya” adındaki Youtube kanalı için sokak röportajı yapanlara bir komiser müdahale ederek kamerayı almak istedi. Daha sonra çıkan tartışmada sivil polislerin de gelmesiyle röportajlar yarıda kaldı. 

Sokak röportajı yapan muhabirlere ise çevredeki vatandaşlar destek verse de iki kişi kamera ve mikrofonlarla birlikte gözaltına alındı. Gözaltına alınma sırasında “hepiniz orada yorum yapıyorsunuz” denildiği de duyuldu.

FETÖ'nün Fuat Avni'si casus olduğunu kabul etti FETÖ'nün Fuat Avni'si casus olduğunu kabul etti

CHP'Lİ ÖZGÜR KARABAT’TAN SERT TEPKİ

Görüntüleri kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşan CHP Milletvekili Özgür Karabat “İstiyorlar ki vatandaş sussun, konuşmasın. Akşama kadar yandaş medyaya maruz kalıp hayatı güllük gülistanlık sansın. Yok öyle yağma. Sokağın sesi olan muhabirlerimizin ve cesaretle o mikrofona konuşan yurttaşlarımızın yanındayız!” ifadelerini kullandı.