Ankara'da yaşayan bir gönüllü vatandaş, engelli köpeklerin göremedikleri sokaklarda özgürce gezebilmeleri için özgün bir çözüm buldu. Varilleri kullanarak engelli dostlar için özel bir tren yapımına başladı.

Şehrin merkezindeki sokaklarda yaşayan ve hareket kabiliyeti sınırlı olan bir grup köpek için geliştirilen bu özel tren, hem onların özgürlüğünü artırmayı hem de yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefliyor. Gönüllü vatandaşın el emeği ile şekillendirilen tren, sokaklardaki engelleri aşabilen ve köpeklere rahat bir yolculuk sunan bir tasarıma sahip.

Projenin fikir babası olan vatandaş, "Engelli dostlarımızın da sokaklarda özgürce dolaşabilmesi için bir şeyler yapmak istedim. Varilleri kullanarak basit ama etkili bir çözüm buldum. Artık onlar da diğer köpekler gibi sokaklarda gezinti yapabilecekler." şeklinde konuştu.

Sosyal medyada paylaşılan videolar ve fotoğraflar, engelli köpeklerin bu özel trenle neşeyle gezinti yaparkenki mutluluklarına tanıklık ediyor. Projeye destek verenler, bu tür inisiyatiflerin yaygınlaşması ve toplumda daha fazla farkındalık oluşturulması gerektiğini belirtiyorlar.

Yandaşın ekonomi değerlendirmesi yok artık dedirtti Yandaşın ekonomi değerlendirmesi yok artık dedirtti

Ankara'da gerçekleştirilen bu anlamlı proje, engelli hayvanların da toplumun bir parçası olduğunu ve onların da yaşam kalitelerini artırmak için çözümler üretilebileceğini gösteriyor.

Editör: Habererk Com