Hint yerel basının açıklamasına göre; Son 20 yılda  ülkelerinde meydana gelen "en büyük tren kazası" olarak nitelendiridi.
Yetkililer, kazaya karışan yolcu trenlerinin, Coromandel Express ve Yashwatpur-Howrah Ekspress’e ait olduğu bilgisini verdi.
Hindistan'ın Orissa eyaletinin Balasore bölgesindeki Bahanaga Bazar Tren İstasyonu yakınlarında dün yerel saatle 19.20 sıralarında  iki yolcu ve bir yük treninin karıştığı kaza meydana geldi.Kazada  şu ana kadar 288 kişi yaşamını yitirdi, 900'den fazla kişi yaralandı.
Bu sayını artmasından endişe ediliyor.Orissa eyaletinin üst düzey yetkililerinden Pradeep Jena, bölgeye 200 ambulans, 50 otobüs, 45 mobil klinik ve 1200'ü aşkın polis ve kurtarma ekibinin sevk edildiğini söyledi.Kurtarma çalışmalarına yerel halk da destek veriyor. 
Hindistan Başbakanı Narendra Modi Twitter paylaşımında,Odisha'daki tren kazası yüzünden sıkıntılı. Bu kederli saatte, düşüncelerim yaslı ailelerle birlikte. Yaralılar tez zamanda sağlığına kavuşsun. Demiryolu Bakanı 
@AshwiniVaishnaw
 ile görüştü ve durumu değerlendirdi. Kaza mahallinde kurtarma operasyonları devam ediyor ve etkilenenlere mümkün olan her türlü yardım yapılıyor.açıklamasını yaptı.
 

Ekran görüntüsü 2023-06-03 095146

Editör: Habererk Com