Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında bulunan Hırka-i Şerif, 161 yıldır Fatih’teki ismini Hırka-i Şerif’ten alan camide muhafaza ediliyor. Her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da Hırka-i Şerif, ziyarete açıldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran’ın katıldığı açılış dua ile yapıldı. Ziyarete gelen bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Duygularını şöyle dile getiren Atıf Kocaağa, “Maksadımız, Hz. Muhammed Mustafa Efendimizin hatırasını ziyaret ederken, ona gelen mesajları anlamaktır. Yoksa bu hırkanın kimseye maddi ya da manevi katkısı yoktur. Buradan çıkartacağımız en büyük ders eğer anne söz dinlemek, Peygamber hırkasını giyeceğimizin mesajıdır. Bugün ihmal edilen anne babalar var. Buradan çıkaracağımız çok büyük dersler var. Veysel Karani Hazretleri, annesinin sözünü dinlemiş ve Peygamber hırkasını giydi.” diye konuştu. 

Her sene ziyarete geldiğini belirten bir kadın ziyaretçi de, “Allah herkese nasip etsin. İnşallah Kabe’de nasip olur bize.” dedi.

Hırka-i Şerif, hafta içi saat 10.00 ile 17.30, hafta sonu ise 09.00 ile 18.00 arasında ziyarete açık olacak. 

Editör: TE Bilişim