İBB İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık AK Parti’li üye Yavuz Selim Tuncer’e ağzının payını verdi

İBB İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık  şunaları söyledi.

"Ben dünyayı  3 kere dolaşmış bir insanım.

Batman'a  Batman demedim, Trabzon'a Trabzon demedim,İzmir'e İzmir'e demedim "burası benim vatanım" dedim .

"Yurtta Sulh Cihanda Sulh" sözü Atatürk'e ait bir sözdür. Dolayısıyla Sayın Genel Başkana bu sözler üzerine FETÖ ile irtibatlandırmak, Sayın Genel Başkanın tabiriyle söylüyorum "şerefsizlik, alçaklık ve hainliktir" dolayısıyla ben bu arkadaşa o sözlerin tamamını iade ediyorum.

Biz Trabzonlulara Rum demedik, Anteplilere öküz demedik, İzmirlilere gavur demedik, sanatçılara yalaka demedik, esnafa terbiyesiz demedik, gençlere ateist demedik, dolayısıyla burada 132 tane meclis üyesi var Türkiye'yi kucaklamak üzere yola çıkmış, İstanbul'u kucaklamak üzere yola çıkmıştır.

Buradaki arkadaşın özellikle Tevfik Bey'in Türkiye'yi kucaklaması İstanbul'a kucaklaması gerekiyorsa öncelikle görevinden istifa etmesi gerekiyor"

İBB Meclisi Mayıs ayı 2. oturumunda Ak Partili Meclis üyesi Yavuz Selim Tuncer İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alarak "Darbeci" söyleminde bulundu.

Ak Partili Meclis üyesi Yavuz Selim Tuncer "15 temmuz gecesi TRT'de bir açıklama yayınlandı. açıklamanın sonunda "Yurtta Sulh Konseyi" diye biten bir açıklama yaptı. Bu "Yurtta Sulh Konseyi" açıklamasını 15 Temmuz'dan günler önce, haftalar önce, ortalıkta kim söylüyordu biliyor musunuz?  İYİ Partinin genel başkanı söylüyordu." dedi.

İYİ Parti İBB Meclis üyeleri Yakup Fındık, Oğuz Sarul, Ali Kıdık bu duruma çok sert tepki gösterdi.

İYİ Parti'nin 40 milletvekilinin yapamadığını üç İyi Parti İstanbul Büyükşehir Meclis Üyesi yaptı.

İstanbul halkının menfaati için, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde onurlu kavgalarını verirken, Meral Akşener'e FETÖ'cülükle suçlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Yavuz Selim Tuncer'e gerekli dersi verdikleri görüldü.  

Meral Akşener'e saldırılara karşı mecliste kendini doğru dürüst savunamayan milletvekillerine güzel bir örnek teşkil ettiği görüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
bünyamin AYDIN
bünyamin AYDIN - 1 ay Önce

KONUŞMACIYI GÖNÜLDEN ALKIŞLIYORUM HELAL OLSUN KARDEŞİM

Ali Aydınlı
Ali Aydınlı - 1 ay Önce

Bu Akp lilerin tek kaznçları asil milletin kin ve nefretini kazanmaktan başka bir şey yok. bu millete gösterdikleri hırsızlık ve bundan utanılmayacağı.