Hürriyet Gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP ve MHP arasındaki ortaklıkla ilgili flaş bir iddiayı makalesine taşıdı. Selvi, 24 Haziran 2018'deki seçimden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinede MHP'li bakanların da olmasını istediğini, Bahçeli'nin buna "Gerek yok" yanıtını verdiğini yazdı.

Selvi, "Mansur Yavaş’a Kılıçdaroğlu’ndan Ülkücü operasyonu" başlıklı yazısında "2023 seçimlerinden sonra MHP bakanlık talep edecek deniliyor ya, şimdi size bir kabine kulisi aktarmak istiyorum" diyerek şunları aktardı: 

Erdoğan'ın "Sultan Abdülhamid, 33 sene gram yer kaybetmedi" konuşmasına tarihi yanıt Erdoğan'ın "Sultan Abdülhamid, 33 sene gram yer kaybetmedi" konuşmasına tarihi yanıt

"(...) Hatta Erdoğan’ın kabine listesi açıklanmadan önce de yeniden temas kurdurup Bahçeli’nin kararında bir değişiklik olup olmadığını ölçmeye çalıştığı ifade edilmişti. Ancak Bahçeli’nin duruşunu koruduğu için kabineye MHP’li bakan alma düşüncesinden vazgeçtiği konuşulmuştu. Cumhur İttifakı’nda ortak olduğu için bunlar zamanın ruhuna uygun olan davranışlardı. İki liderin karşılıklı jestleriydi

Bu kulisler 2018 seçimlerinden sonra kabinenin kurulması sürecinde yaşanmıştı. Artık geride kaldı. Ama Erdoğan’ın her defasında MHP’li bakanların kabine olmasını istediği, Bahçeli’nin ise prensipleri gereği buna gerek duymadığı söylendi."

Selvi, yazısının ilerleyen bölümlerinde "Bahçeli, kabinede MHP’li bakanın yer almasını isterse Erdoğan bundan kaçınmaz. Ama Bahçeli’nin talep edeceğini zannetmiyorum" görüşünü dile getirdi.