Kaymakamlık sınavını geçen yıl kazanan 27 yaşındaki Berk Acar, mülakatta da başarılı olduktan sonra Denizli'nin Babadağ ilçesine kaymakam olarak atandı.

Görevine bugün başlayan Berk Acar'ın kaymakam olarak atanması, Cumhuriyet tarihinde de bir ilk oldu.

BERK ACAR KİMDİR?

Berk Acar, 1995 yılında İstanbul'da doğdu. Özel Sahakyan Nunyan Ermeni Ortaokulu'nda okuyan Acar, Işık Lisesi'nden mezun oldu.  2020 yılında Bilgi Üniversitesi Hukuk Bölümü'nü bitirdi.

Avukatlık stajını bitiren Acar, 110. Dönem Kaymakamlık sınavlarına girdi.  2021 Temmuz ayında Ankara'da yapılan yazılı sınavı, 13 bin 374 kişi arasından 72'nci sırada tamamladı. Mülakata 475 kişi çağırıldı. Berk Acar, mülakat sonucu açıklandığında da yine başarı listesine girdi.

27 yaşındaki Berk Acar, Babadağ Kaymakamı Adem Karataş'ın yerine ilçeye atandı. 

Bilgi Üniversitesi Hukuk Bölümü'nden 2020 yılında mezun olan Acar, avukatlık stajını da Şişli'deki hukuk bürosunda tamamladı. Berk Acar, daha sonra 110'uncu dönem kaymakamlık sınavlarına girdi.

Geçen yıl yapılan yazılı sınavları başarıyla tamamlayan Acar, mülakatın ardından Denizli'nin Babadağ ilçesine kaymakam olarak atandı. Berk Acar, sabah saatlerinde ilçeye gelerek görevine başladı.

İlk olarak Denizli Valisi Ali Fuat Atik'i makamında ziyaret eden Acar, daha sonra görev yerine döndü.

Editör: Yadigar Hanım