İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Edirnekapı Şehitliği'ndeki ziyareti sırasında gazi yakını olduğunu söyleyen bir kişi tarafından tepki görmesinin yankıları sürerken, benzer bir olay da bugün yaşandı.

Cuma namazı sonrası bir vatandaş İmamoğlu'na, önceki olayı hatırlatarak 'Bul beni başkan' diye tepki gösterirken, o anları kameraya aldı.

Dün Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen Çanakkale Şehitleri'ni Anma Töreni'nde gazi yakını olduğunu söyleyen bir kişi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na "Daha Gara şehitlerinin 40'ı çıkmadı. Burası Pervin Buldan ile ağaç diktiğin park değil" diye bağırmıştı. İmamoğlu ise gazi yakını olduğunu söyleyen kişiye "Sonra konuşuruz. Hadsizlik yapıyorsun, şov yapıyorsun" diye yanıt vermişti.

İmamoğlu daha sonra yaptığı açıklamada ise "Bir vatandaşın bence münasebetsiz bir girişimi oldu" demişti.

Dünkü olayın yankıları sürerken İmamoğlu'na bir tepki de bugün cuma namazı sonrası geldi. Cep telefonuyla kayda giren bir bir vatandaş İmamoğlu'na 'Başkanım buldunuz mu dünkü gazi yakınını? Bul beni başkan' diye tepki gösterdi.

SABANCI ÜNİVERSİTESİ'NDEN ÇARPICI "MİLLİYETÇİLİK ALGISI" ANKETİ SABANCI ÜNİVERSİTESİ'NDEN ÇARPICI "MİLLİYETÇİLİK ALGISI" ANKETİ

Görüntülerde vatandaşların 'şov yapma' diye cevap verdiği kişiye İmamoğlu ise "Camide bağırıyorsun, ahlak dışı hareket yapıyorsun" şeklinde tepki gösterdi.