15 Bin Polisle Dev Operasyon Başladı

İstanbul'un 39 ilçesinde 15 binin üzerinde polisin katılımıyla geniş çaplı operasyon başlatıldı

15 Bin Polisle Dev Operasyon Başladı

~~İstanbul'un 39 ilçesinde 15 binin üzerinde polisin katılımıyla geniş çaplı operasyon başlatıldı 

 


Operasyona, ilçe emniyet müdürlükleri ile Terör, İstihbarat, Organize Suçlar, Narkotik, Güvenlik, Asayiş, Önleyici Hizmetler, Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Çocuk Şube müdürlüklerine bağlı ekipler, Güven ve Yunus timleri katılıyor. Bir polis helikopteri de havadan destek veriyor.

Özellikle terör, asayiş ve narkotik konularında çalışma yürüten ekipler, organize suç örgütlerine yönelik de baskınlar gerçekleştiriyor.

İlçelerde önceden belirlenen adreslere eş zamanlı baskınlar düzenlenirken, her ilçenin meydan ve merkezi noktalarında şüpheli görülen kişilerin GBT sorgusu, üst araması yapılıyor, araçlar kontrol ediliyor.

Asayiş ekipleri ve Yunus timleri, Tarlabaşı'ndaki metruk binalarda arama yapıyor. Narkotik köpeği "Polo" da metruk binalarda uyuşturucu madde aramalarına katılıyor.

Tarlabaşı'nda ekiplerin kapısını "koçbaşı" ile kırarak girdiği bir binada, farklı miktarlarda extacy hap, eroin ve kokain ele geçirildi.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürü Selamik Altınok, 15 binin üzerinde polisin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonla açıklama yaptı. Altınok şunları söyledi: Genel bir asayiş uygulaması başlattık. Amacımız polisin önleyici kolluk görevini daha ön plana çıkaran, suçun işlenmesini önleyen, suçun işlenmesine mahal vermeyen bir anlayışla İstanbulluların huzurunu arttırmaktır. Yoğun bir çalışma devam ediyor, 01.00'e kadar devam edecek. Bu bütün ilçelerimizi kapsayan bir uygulama oldu. İstanbullular polisimize güvensinler. 
- See more at: //hergunmedya.com/haber/istanbulda-dev-operasyon/9175/#sthash.SzIcizpw.dpuf

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER