Bakan Çocukları Nezarethaneden Amir Odasına Alındı

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan isimlerden bazıları, nezarethaneden amir odasına alındı. Reza Zerrab'a da diyet yemekleri veriliyor.

Bakan Çocukları Nezarethaneden Amir Odasına Alındı

Türkiye'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda gazetelerin manşetlerini çok farklı haberler süslüyor. Bugün bazı gazeteler Başbakan Erdoğan'ın dünkü açıklamalarını ön plana çıkartırken, Zaman Gazetesi İstanbul Emniyeti'nden ilginç bir detayı gündeme getirdi.

İddiaya göre; Gözaltına alındıktan sonra geceyi nezarethanede geçiren şüpheliler, operasyonu yürüten şube müdürlerinin görevden alınmasının ardından emniyet amirlerinin odasına alındı.

İLK GECEYİ NEZARETHADE GEÇİRDİLER

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu B.Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu S.K.Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu A.O.Bayraktar ile Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, önceki geceyi nezarethanede geçirdi.

ZERRAB'A DİYET YEMEKLERİ

Operasyonu yürüten şube müdürlerinin görevden alınmaları üzerine söz konusu isimler, nezarethanelerden alınarak emniyet amirlerinin odalarına konuldu. Midesinden rahatsız olduğu öğrenilen İran kökenli Azeri Reza Zerrab'a ise nezarethanede diyet yemekleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2013, 11:40
YORUM EKLE