POLİS AİLELERİ 'ADALET' PEŞİNDE

POLİS AİLELERİ 'ADALET' PEŞİNDE

POLİS AİLELERİ 'ADALET' PEŞİNDE

~~EMNİYETE yönelik 2'nci dalga operasyon kapsamında sahur vakti gözaltına alınarak tutuklanan polislerin aileleri gazetemiz Ortadoğu'yu ziyaret etti.

Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu ile bir süre sohbet eden polis aileleri, haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı seslerini duyurmaya çalıştıklarını belirttiler.

Eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan'ın eşi Nazife Demirhan, Terörle Mücadele eski Şube Müdünü Yurt Atayün'un kızı Elif Atayün, Başkomiser Erkan Ünal'ın eşi Nesibe Ünal, eski Mali Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy'un eşi Sümeyye Aksoy, İstanbarat Başkomiseri Tolga Güzeltaş'ın annesi Hacer Güzeltaş ve İstihbarat Komiseri Fatih Kıncır'ın eşi Zeliha Kıncır, sadece adalet aradıklarını söylediler.

Operasyonlarda hukuksuzluklar bulunduğunu belirten Başkomiser Erkan Ünal'ın eşi Nesibe Ünal, "Bu paralel operasyonu değil, polisleri yıldırma operasyonudur" dedi.

Her şeyin açık olduğunu ifade eden polis eşi Nesibe Ünal, "17 ve 25 Aralık'ta kendi çocuklarını adaletin önünden kaçırmak için ülkeyi velveleye verip, 40 bin polisin yerini değiştirip, kanunları değiştirip, sırf adaletin önünden kaçırmak için bunları yapptılar. Tabi hırsızın arsızın kol gezdiği bir ortamda, teröristlerin 'sayın' diye anıldığı bir ortamda, terörist heykeli dikildiği bir ülkede, hırsızların 'saygın işadamı' diye anıldığı bir ülkede elbette polise düşecek olan buydu. Hırsızlar polisleri sevmezler, aynı ortamda bulunmak istemezler. Hırsızlar meydanda dışarda olduğu için şu an polisler içerde. Ben bunun değerlendirmesini 70 milyonun vicdanına bırakıyorum. Bu işte parmağı olan, lafı olan en küçük veya büyük icraatı olan herkesin vicdanına bırakıyorum. En sonunda Allah'a havale ediyorum. Allah elbette herkese hakikatı bir gün gösterecektir. Vatan sağolsun diyorum" dedi.

Tutuklanan polislere, "paralelci, camaatçı" şeklindeki benzetmelere de tepki gösterep polis eşleri, "Onlar ne paralel, nede cemaatçı; sadece görevini yapan kahraman Türk polisi" diyerek yaşanan hüküksüzlüğa isyan ettiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2014, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER