TÜRK EĞİTİM-SEN PROTESTO ETTİ

Türk-Eğitim Sen Trabzon Şubesi'nin tüm ilçelerde düzenlenen protesto toplantılarınından birini de Sürmene'de gerçekleştirdi.

TÜRK EĞİTİM-SEN PROTESTO ETTİ

Türk-Eğitim Sen Trabzon Şubesi tarafından  Sürmene Hükümet Konağı önünde gerçekleşen protesto açıklaması
öncesinde görevli polislerin, Türk Eğitim-Sen temsilcileri ve  gazeteciler ile  küçük çaplı sürtüşmeleri damga vurdu. Olaya Sürmene Emniyet Müdürü Mevlüt Ak ve Türk-Eğitim Sen İl Temsilcisi Coşkun Dilber müdahale etti.

Sürmene Kaymakamı Şevket Atlı Hükümet Konağı Önüne İnerek göstericilerin Hükümet Konağına giden yolu kapamamasını, ses sisteminin sesinin rahatsız edici boyutta olduğunu söyleyerek alandan ayrıldı.

Türk Kamu-Sen Eski Genel Başkanlarından Bircan Akyıldız'ın da destek verdiği protesto toplantısında Türk-Eğitim Sen Trabzon Şube başkanı Coşkun Dilber açıklama yaptı.

Türk-Eğitim Sen Trabzon Şube başkanı Coşkun Dilber'in açıklamaları ile Sürmene Milli Eğitim Müdürlüğü, AKP Sürmene Teşkilatı kınandı.

Yurt genelinde tüm AKP teşkilatları, Milli Eğitim Bakanı ve bürokratları kınandı.

Dilber yaptığı açıklamada bu yanlıştan dönülmesini istedi. AYM'nin  bu kanunu iptali için yapılan başvuruyu esastan görüşmeyi kabul ettiğini belirtti.

Coşkun Dilber açıklamalarının devamında  "2014-2015 eğitim yılı arefesinde öğretmen ve okul müdürlerinin birbirine düşürülmesinin çok yanlış olduğunu" ifade etti.


Protestocuların ellerindeki pankartlarda

"Bu binada amirlerinden değil, yandaş sendika ve siyasilerden emir alan paralel müdür vekili ve şube müdürleri vardır"

"Bugün iradesini teslim eden yarın neyini teslim eder"

"Terörist heykeli dikene gül, yere indirene zul,yalakaya makam, dik durana zulüm"

"At binenin kılıç kuşananın değil, hak yiyenin kadro yalakanın oldu"

"Zulm ile abad, makam ile adam olunmaz"

"Zulümde 28 Şubat'ı geçtiniz"

"Ne günlere kaldık ey gazi hünkar, eşşek hükümdar oldu katır mühürdar"

dikkat çekti.

Türk-Eğitim Sen Trabzon Şube'sinin düzenlediği protesto toplantısına Türk Eğitim-Sen Trabzon Şube yöneticileri, Sürmene ilçe temsilcisi Erden Çilingir, görevden alınan okul müdürleri,MHP Sürmene İlçe Başkanı Hamit Küçükali ve çok sayıda vatandaşkatılarak görevden alınan okul müdürlerine destek oldular.

 

 

"1.jpg""2.jpg""3.jpg""4.jpg"

"5.jpg""6.jpg""7.jpg"

 

(Haber: Muhammed Mahnovi/Trabzon)

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 01:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER