Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı Avrupa’nın en yoğun havalimanı olan İstanbul Havalimanı, Kurban Bayramı tatilinin son gününde bir ilke imza attı ve  tüm zamanların rekorunu  kırıldı.

Kurban Bayramı tatili boyunca yooğun uçuşu olan İstanbul Havalimanı ,  2 Temmuz Pazar günü  256 bin 961 yolcu seyahat ederken  bin 642 uçuş gerçekleşti.Açılışından bugüne kadarki en yüksek yolcu sayısına ulaşan İstanbul Havalimanı, günlük yolcu sayısında rekor kırdı. Ramazan Bayramı’nın son gününde bu sayı;  günlük bin 548 uçuş ve 244 bin 709 yolcuya hizmet vermişti.

Ehliyet alacakların dikkatine! Yeni Zamlar geliyor! Ehliyet alacakların dikkatine! Yeni Zamlar geliyor!

İstanbul Havalimanı otoparkı da bayram tatili boyunca oldukça yoğundu. 10 bin araç kapasiteli katlı otopark dolup taşarken, açık otopark kısmında, araç kiralama ve vale hizmeti veren katlarda da yoğunluk yaşandı.


 

 2 Temmuz Pazar günü, İGA İstanbul Havalimanı’nda toplam bin 642 uçuşa ve 265 bin 961 yolcuya ev sahipliği yapıldı. Açılışından bugüne kadarki en yüksek yolcu sayısına ulaşan İstanbul Havalimanı, ‘Günlük yolcu sayısı rekorunu’ kırmayı başardı. Ramazan Bayramı’nın son günü olan 23 Nisan 2023 tarihinde günlük bin 548 uçuş ve 244 bin 709 yolcuya hizmet vermişti. Açık ve kapalı 40 bin araç kapasiteli İGA İstanbul Havalimanı otoparkı da bayram tatili boyunca yoğunluktan etkilendi. 10 bin araç kapasiteli katlı otopark dolup taşarken, açık otopark kısmında, araç kiralama ve vale hizmeti veren katlarda da yoğunluk yaşandı.