İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi, bugünden itibaren toplu taşıma araçlarına binen vatandaşlara ücretsiz 100 bin maske dağıtacak. Alınan bu son karar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından sosyal medya üzerinden tüm vatandaşlara resmen duyuruldu.

İstanbul ile Ankara Büyükşehir Belediyesi alınan yeni önlemler çerçevesinde vatandaşlara ücretsiz 100 bin maske dağıtılacağını ilan etti.

Ekrem İmamoğlu paylaşımında, "Kıymetli İstanbullular; sağlığınız ve Cumhurbaşkanlığı açıklaması gereği yarın itibariyle toplu taşıma araçlarımıza maskeyle binmenizi rica ediyoruz. İlk etapta yarın 100 bin ücretsiz maske dağıtacağız. Sizi salgından korumak en önemli vazifemiz. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim." ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş ise Kıymetli Ankaralılar, "Bugün alınan karar neticesinde kentimizdeki tüm toplu taşıma araçlarında maskesiz yolcu alınmayacağını ve yarından itibaren ücretsiz maske dağıtımının başlayacağını bildirmek isterim. Bu zor günleri de sağlığımızı koruyarak atlatacak, #BirlikteBaşaracağız" notunu iletti.

Ekrem İmamoğlu

Mansur Yavaş