AKP'nin, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçim çalışmaları kapsamında başlattığı "2023 Şehir Buluşmaları" devam ediyor. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Kırıkkale'de düzenlenen şehir buluşmaları programında partisinin seçim stratejisini açıkladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, 2019'da yapılan yerel seçimlerde kaybettikleri iller için "Bizden çıkan belediyeleri tekrar geri alma planları yapıyoruz" açıklamasında bulunurken, seçimde Cumhur İttifakı ile işbirliğinin devam edip etmeyeceğine de açıklık getirdi.

Cumhur İttifakı olarak 81 ilde yerel seçimlere gireceklerini belirten Şen, hedeflerinin başta büyükşehirler olmak üzere tüm belediyeleri almak olduğunu söyledi. Şen, "Bundan emin olabilirsiniz. Geçen seçimde bizden giden belediyeler oldu. Onları geri alacağımızı düşünüyoruz. Bunun çalışmalarını yapıyoruz. Buna yeni belediyeler ekleyeceğiz" dedi.

"CUMHUR İTTİFAKI İŞBİRLİĞİ DEVAM EDECEK"

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı iş birliğinin devam edeceğini vurgulayan Şen, şunları söyledi:

"İş birliklerimiz olacak; Cumhur İttifakı mensubu arkadaşlarımızla. Bazen tek başına girecektir partiler, bazen iş birliği yapıp beraber bir karar alıp, o karara göre aday belirleyeceğiz. Bunları seçim sürecinde yakından takip edeceksiniz. Bizler bunlara çalışıyoruz. Sonrasında da inşallah hayırlı ve güzel sonuçları hep beraber yaşayacağız. Bizden çıkan belediyeleri tekrar geri alma planları yapıyoruz. Çalışacağız, halkımız bizi tercih edecek."

Türk milletinin verdiği kararlarının kendilerinden yana olmasa da doğru olduğunu kaydeden Şen, "Geçen sefer Türk milleti öyle tercih etti. Benden yana karar vermese de; verdiği karar doğrudur. Ondan hiç bir şüphemiz olmadı. Cumhurbaşkanım bunu sık sık söyler ’Aziz milletim’ diyerek, atıfta bulunur; Türk milletinin kararını yani milli iradeyi baş tacı yapar" diye konuştu.

Editör: Yadigar Hanım