Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 seçimlerinde aday olacağını halen net şekilde belli etmezken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Erdoğan planı’ belli oldu.

Erken seçim ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez aday olup olamayacağı tartışmaları iktidar ve muhalefet arasında polemik konusu olmaya devam ederken, siyasetin perde arkasında dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor.

Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 2023’te cumhurbaşkanı adaylarının Erdoğan olduğuna yönelik zaman zaman yaptığı çıkışın AKP içerisindeki güç mücadelesine yönelik olduğu ifade edildi.

Erdoğan’ın henüz adaylığını net belli etmemesine karşın Bahçeli’nin bu çıkışı yapmasının bir hamle olduğunu belirten MHP’li bir kaynak; “Bahçeli, AK Parti içerisinde Erdoğan sonrasına yönelik yapılan mücadeleyi görüyor ve bunun 2023 öncesinde sonuçlanmasını kesinlikle istemiyor.” dedi.

MHP çevreleri şu an için Erdoğan’sız bir AKP istemediğini belirttikleri Bahçeli’nin, geçtiğimiz günlerde 3 dönem kuralı ile ilgili yasal düzenlemeyi gündeme getirmesiyle de, “Bana muhtaçsınız” vurgusu yaptığını kaydetti.

Partili kaynaklar, Erdoğan’ın halen “adayım” dememesine karşılık Bahçeli’nin aldığı bilgilerden sonra bu çıkışlarıyla ”Aday olmama gibi bir lüksün yok” mesajını verdiği ifade etti.

İSMAİL TÜRK’TEN GÜNDEMİ SARSACAK ZAFER PARTİSİ, SURİYELİ, SIĞINMACI, ESAD, ERDOĞAN ÇIKIŞI İSMAİL TÜRK’TEN GÜNDEMİ SARSACAK ZAFER PARTİSİ, SURİYELİ, SIĞINMACI, ESAD, ERDOĞAN ÇIKIŞI

İktidar kulislerinde ise, parti içerisindeki bazı gurupların Bahçeli’nin bu mesajlarını AK Parti’ye istikamet çizmek olarak yorumladığı öğrenildi.