İYİ Parti ve İyi Kadrolar !

13 Haziran 1972 tarihinde şehadet şerbetini içmiş, Rahmetli Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ'in yakın çalışma arkadaşlarından, Türk-İslam Ülküsünün önemli fikir adamlarından , rahmetli şehidimiz Dündar TAŞER'in ''Biz çadırımızı sırtlanların yolu üzerine kurmuşuz.'' sözleri , Türk Milletinin tarihten gelen ülkülerini hatırlaması ve geleceğe umutla bakması için mücadele eden Ülkücü-Milliyetçi Kadroların hangi zorluklarla karşılaştıklarına, karşılaşacaklarına dair önemli bir anlam derinliğini ifade etmektedir.

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ  ''Ben sizleri Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, ALLAH YOLU’NA çağırıyorum. Modern medeniyetin en ön safına geçmek üzere sıçramaya çağırıyorum. '' ifadeleriyle bu hareketin temel felsefesini ortaya koymuş, Milliyetçi Kadroların taşıması gereken vasıfların sınırlarını çizmiş, Aziz Milletimiz için öngörülen ülkü ideallerinden birisini böyle tarif etmiştir.

Ülkücü-Milliyetçi Hareketin siyasi temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi yönetimi,  çağımızın hastalıklarından ve sihirlerinden etkilenerek ; emperyalist algılara kapılarak ; bu kutlu yoldan uzaklaşmış, yanlış yollara sapmış, kişisel egolara ve menfii hedeflerine yenik düşmüştür.

Sayın Bahçeli ve yol arkadaşları, Milliyetçi Hareket Partisinin taşıdığı büyük sorumlulukları kavrayama(mış), buna uygun hareket edeme(miş) ,nihayetinde  istikbal kaygılarıyla AKP trenine vagon olmuştur.

Ülkücü-Milliyetçi hareketin şerefli mensuplarının başlattığı haklı diriliş ve direniş, AKP'nin hukuka müdahaleleri ve MHP'yi dizayn etme girişimleri neticesinde engellenmiş, süreç İYİ Partinin kuruluşuyla tamamlanmıştır.

Ergenekona yurt gösteren Börteçine misali , Meral Akşener'in Liderliğinde yeni bir destan yazmak ve Türkiye'yi bu alçak ve sinsi kuşatmadan kurtarmak için; yeni bir yol tercih edilmiştir.

Elbette  'İnsan'ın varolduğu her yapıda hastalıklar varolacaktır. Bunun önüne geçmek/geçebilmek asla mümkün olmadığı gibi, Sünnetullahada aykırılık teşkil eder. Bu anlamda şimdilerde teşkilatları tenkit eden/ettiğini söyleyenlerin sözleri ve ortaya koyduğu dayanakları değerlendirirken, ölçüyü kavramak ve bu ölçü istikametinde hareket etmek elzemdir.

Rahmetli Seyyid Ahmed ARVASİ'nin ''Biz müsIüman Türküz. Bizi, geIecek asırIarda yine biz oIarak temsiI edebiIecek güçIü kadroIara muhtacız.'' sözleri tepeden tırnağa hepimize örnek teşkil etmeli, 'Müslüman Türk' vasıflarına uygun hareket etmek için her birimiz bireysel manada çaba göstermeliyiz.

Rahmetli Başbuğun ''Çözümü olmayan eleştiri, fitneye yol açar.'' ifadesiyle karşılık bulan ölçüyü kavramalı, hareketin fikir adamlarının çizdiği sınırlar ve izlenecek yollar hakkındaki telkinleri gözardı edilmemeli, henüz yeni yeni oturan teşkilat yapımızı karıştır(mak)- insanlarımızın zihinlerine 'emperyal', 'maddeci' telkinlerde bulunarak çeşitli fitnelere yol açmaya çalışmak isteyenlerin oyunlarına asla gelinmemelidir.

Bununla birlikte Dava arkadaşım Oğuzhan Türk gibi samimi ve niyetinden şüphe duymadığımız genç fikir adamlarımızın eleştirileri de mutlak suretle dikkate alınmalıdır.

İstanbul İl teşkilatlarında görevli olup; "Habererk'te yazı yazanları teşkilata almayın." şeklinde ifadeler kullandığını öğrendiģim Samet isimli kolpayıda bu vesileyle buradan uyarıyorum. 
Bu uyarı istikametinde hareket etmesi, onun için en hâyırlı tercih olacaktır.

**
Toplumsal yozlaşmanın zirve yaptığı ve aziz milletimizin algılarını etkilemenin bu derece kolay olduğu bir dönemde, tüm karalamalara, içeriden-dışarıdan tasarlanan tüm saldırılara rağmen İYİ Parti teşkilatlanmaya devam etmekte, Lider Meral Akşener kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir.

Meral AKŞENER , Devletin bekası' düsturundan bir an için dahi sapma(mış) , seçim süreçlerinin öncesindede-sonrasındada çizgisini asla bozmamıştır.
Gelen bakanlık tekliflerini elinin tersiyle itmiş, asla menfii bir siyasi amaç gütmemiş, her zaman Türk Milletinin menfaatleri için çalışmıştır.

Fikri namustan ödün vermeyen, temel kırmızı çizgilerimizden hiçbirzaman sapmayan Meral AKŞENER ,  nerede bir alçak-namussuz-şerefsiz ve haysiyetsiz varsa, alayı tarafından  hedef alınmış, türlü iftiralara uğramış ancak bir adım dahi geri atmamıştır.

**
Meral AKŞENER  Mütavazidir, Dürüsttür, ahlaklıdır ama en önemlisi hiçbir zaman nefsini , Türk Milletinin Milli Menfaatlerinin ve Devlet bekasının önüne koymamıştır. 7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında ne söylediyse, 1 Kasım 2015 seçimleri ve Referandum sonrasındada aynı duruşu göstermiş ; içeriden-dışarıdan tüm saptırmalara, kripto Fetullahçılarda dahil ak-itlerin, mankurtların  tüm tahriklerine ve algı oyunlarına rağmen;  en ufak bir siyasi sapma yaşamamıştır.

Elbette bu gerçekler zamanla anlaşılacak ve Aziz Milletimizin basireti mutlaka iradesiyle şekillenecektir. Bunun gerçekleşmeside İYİ Kadroların Liderine , davasına sahip çıkması ve en ufak bir garabete sürüklenmemesiyle mümkün olabilir.

Unutulmamalıdır ki ; İYİ Partinin temellerini Ülkücüler atmıştır. Ve bu temeller çok sağlamdır. 
Kadrolarımız fikri esaslar istikametinde hazırlanmakta, milletimizin tüm fertlerini kucaklayacak, Türkiye Ülkümüze uygun projeler-programlar üretilmektedir.

Bize düşen bu süreçte İYİ kadroları desteklemek ve elimizden geldiğince çalışmaktır.  

Selam ve Dua ile.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vuslat
Vuslat - 3 ay Önce

Kalemine sağlık Reis

ismet hoca
ismet hoca - 3 ay Önce

niyetimiz doğru istikametimiz doğru...ayrıldığımız yerde koltuk kavgasından başka Allah aşkına ne var.