İYİ Partide İstifalara

İYİ Parti kuruluş aşamasında büyük zorluklarla kuruldu. Çoğu kişi partinin il ve ilçe teşkilatlarında görev almaya; üye olmaya dahi korktu. Ancak kuruldu ve tüm engellemelere rağmen seçimlere girdi. Yanlışlar ve eksiklikler yüzünden beklenen sonuç alınamadı. Yapılması gereken bu yanlışlık ve eksikliklerin giderilmesi ve önümüzdeki ilk yerel seçimlerde siyaset sahnesine mührünü vuracak kadroların kurulması ve adayların belirlemesidir.

İstifa eden İYİ Parti kurucularının ve milletvekili adaylarının istifa gerekçelerine bakıldığında şahsi menfaatlerinin ötesine geçemediklerini görmek gerçekten üzücü, üzücü olduğu kadar da ülke için acı bir tablodur. Sayın Yörük Ali Paşa acaba üçüncü sıradan vekil seçilebilse idi, aynı açıklamaları yapacak mıydı? Sayın Yusuf Halaçoğlu, Sayın Özcan Yeniçeri, Sayın Nevzat Bor istedikleri yerden vekil adayı gösterilip, meclise girse idiler aynı açıklamaları yapacaklar mıydı?

Sayın Yusuf Halaçoğlu çok sevdiğim ve saygı duyduğum, değerli bir akademisyendir. Hak ettiği halde sıralamaya konulmamıştır. Ancak istifası şık değildir. İYİ Parti ülkenin ışığı umudu için yola çıkanların başlattığı bir harekettir. Sizin yola çıkar iken kayıp edecek bir şeyiniz yoktu. Milletvekili idiniz, dokunulmazlığınız vardı. Güzel maaşlarınız vardı. Ancak Anadolu'dan yola çıkan bizlerin kayıp edecek o kadar çok şeyimiz vardı ki? İşimiz, aşımız, makamlarımız, cebimizden harcadığımız paralarımız ama bizlerin şahsi hesabı yoktu…

Bizler 2011 de başlattığımız MHP’de değişim hareketinden bu sürece şahsi bir beklenti içine girmedik. Kurucular kuruluna yazılmadık güldük, hatır gönül adına sayı 200 kişiye kadar çıkarılıp onure etmek adına isimler yazıldı. İl ve İçe başkanlıklarında aman bir tatsızlık çıkmasın dedik sustuk. Öyle ki Gaziantep’te kongre dahi yapılamaz hale geldi, yine sustuk. Milletvekilliği listeleri yapıldı, partiye kaydı olmayan, aday adaylığı sürecinde başvuru dahi yapmayan, İl teşkilatının görüşü dahi alınmadan, Gaziantep İYİ Parti İl Binasının yerini bilmeyen Hüseyin Filiz hocamız 1. sıraya kondu, arkası da ona göre, Sayın Ümit Özdağ ve Hüseyin Filiz severler tarafından parti binasına gelme gereği dahi duyulmadan dizayn edildi. Yine sustuk, görevimizi yaptık, doğu ve güneydoğuda tüm bu olumsuzluklara rağmen Sayın Hüseyin Filizi İYİ Parti vekili edip meclise gönderdik. Sustuk. Sustuk…

Ancak istifa etmedik, etmeyeceğiz, tepkimizi belirtmek için Genel Başkan adayıyız. diye açıklama yaptık. Çünkü İYİ Parti ülkenin umududur. İYİ Partiye oy veren her bir seçmen umudunu, yarınını, çocuklarının geleceğini düşünerek oy vermiştir. Her bir oy altın değerindedir. Her bir oyun vebali vardır. Sayın Meral Akşener’e sitemimiz sevgimizdendir. İnancımızdandır. Partinin başına geçmelidir. Ancak İYİ Partiyi ülkenin, yarınların, umudu olarak dizayn etmelidir. Etmek zorundadır.

Bu nedenle diyoruz; eğer ülkenin umudu olmayacaksanız, verilen her bir altın değerindeki oyun karşılığı olmayacaksanız tekrar Genel Başkan Adayı olmayın… Önümüzü açın biz dönmeyeceğiz, biz istifa etmeyeceğiz, verilen her bir altın değerindeki oya, ülkenin umuduna gücümüz yettiğince sahip çıkacağız. Ben dahil kimseye vefa borcunuz yok, vefa borcu deyip şahsi hesaplar üzerine çalışanların ise İYİ Partide zaten yeri yok. Ama hatalarınız tabi ki her insan gibi var.

Bu hataları masaya yatırın, vefa borcunu ve birtakım oyunları kenara atın, ülke için, yarınlar için, eline kına yakıp sokaklara çıkanlar için, emekli maaşı ile aldığı bileziği size bağışlayanlar için 12 Ağustosa vefa borcu ile kurulan kadrolar ile değil İYİ Partiyi iktidara taşıyacak, şahsi hesap yapmayan kadrolar ile başlayın. Bunu yapmayacak veya yapamayacaksanız yolumuzu açın...Başka TÜRKİYE yok, Başka İYİ Parti Yok…..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Yücel
Ahmet Yücel - 9 ay Önce

Evet. ..Yorumu makul buldum, sağolun!
Eleştirileri dikkatle değerlendirmeli. Hiç bir mevki,makama talip olmadık! İkbal sözcüğünü lügatimizden attık!
Bu 50 yıldır böyleydi. Birilerinin şahsi çıkarları, hırsları , İKBALleri uğruna emekleri, hayalleri yok etmeyelim. Biz mutlu, huzurlu iyi bir TÜRKIYE'DE yaşamak istiyoruz!

Orkun Dan
Orkun Dan - 9 ay Önce

Oğuz beyin tün görüşlerine katılıyorum. Seçilemeyince kaç git ve tu kaka de. Olmadı, size yakışmadı beyler. Fare olmaktansa bey olmak daha eftal. Bu makam, mevki ne medet şeymiş.

Ömer Naci
Ömer Naci - 9 ay Önce

Meral Hanım, On altı yıllık AKP iktidarına alternatif bir "dip dalgası" olabilme ihtimaliniz ortaya çıktığı andan itibaren muhterisler, madrabazlar, menfaatperverler, şarlatanlar, kendisine envaı vasıf vehmedenler, ünlü olmak isteyenler, muhtelif ajanlar vs. etrafınıza üşüştü Esasen pek de cin gibi ve insan sarrafı bir kadın olmanıza rağmen, bu basınca direnemediniz. Böyle rezilce itişmeleri zül sayan nitelikli insanlar geri durmak zorunda kaldı ve siz kendinizi bu güruha teslim ettiniz Türk siyasetini ezelden beri esir almış bu şirret, rezil, kepaze güruh sırtınızdan çok şey elde etti. Kimi vekil oldu, kimi listede yer sattı, kimi üç kuruşluk reklam bütçenize çöktü, kimi "Meral Hanım'a yakınım, iktidar oluyoruz" diyerek etrafından küçük menfaatler kırptı Meral Akşener'in ölümcül hatası partiyi adı sanı bilinmeyen gençlerle değil 40 yıllık siyaset kaşarlarıyla doldurmak oldu. Oysa muradı gençlerin önünü açmaktı. Yapamadı. Geçmiş olsun. Yapması gereken şey basitti. Köy kasaba dolaşıp Ülkü ocaklarına talebe toplar gibi yöresinde zekâsı ve ahlakı ile öne çıkmış gençleri partisine katıp milletvekili yapacaktı. Bunları parti okullarında eğitip siyasete tohum atacaktı. Bu imkân vardı. Yapmadı veya yapamadı. Netice: Siyaset kaşarlarına koskoca bir parti ve milletvekili koltukları hediye etti.

boztürk
boztürk - 3 hafta Önce

Değer verdiklerimizin ayrılmalarına gelince.bu işe ilk girdiğimiz yıll.ardı,idollerimiz vardı.12 eylül rüzgarı bizleri savurdu .Bu idollerimiz hep başka yerlerde nemalandılar.Biz bu kızılcık şerbeti diye kan içtik .Bu ayrılmaları beklemiyordur.Ama alıştık Bu günde normal gelmeye başladı.Güven bizdende uzaklaştı

hüseyin çenesiz
hüseyin çenesiz - 1 hafta Önce

benim değer verdiğim bu isimler ülkücü olduğu için mi sıralamada hak ettiklri yerden gösterilmemişlerdir kanaatim odur ki ülkücü hareketin tasfiye edilmesi olrak yorumluyorum selamlar