İzmit Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu yılını, 27 Ekim Perşembe günü başlayacak bir dizi etkinlikle kutlayacak.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, 27 Ekim Perşembe günü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi ortaklığıyla Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi’nde ziyarete açılacak sergi ile başlayacak. ‘Cumhuriyet ve Biz’ adlı sergi, 4 Kasım 2022 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek. 
 
YARIŞMALAR VE TURNUVALAR
 
İzmit Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında gençleri yarışma ve turnuvalarda bir araya getirecek. 28 Ekim Cuma günü saat 17.00’de İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yüzme Yarışları düzenlenecek.
 
29 Ekim Cumartesi günü ise Aso Esports Arena’da saat 10.00’da İzmit Belediyesi Esports Cumhuriyet Turnuvası ve Kocaeli Üniversitesi 29 Ekim Özel Valorant turnuvası düzenlenecek. 
 
BİN KİŞİ ZEYBEK OYNAYACAK
 
İlçedeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında bin kişi zeybek oynayacak. Zeybek performansı 29 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleşecek. 
 
CUMHURİYET ATEŞİ GECEYİ AYDINLATACAK
 
Aynı gün saat 19.30’da İzmit Belediyesi önünden başlayacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı geceyi aydınlatacak. Belediye önünden başlayacak olan Fener Alayı ve Cumhuriyet yürüyüşü ile vatandaşlar ellerinde meşaleler ile İzmit Kent Meydanı’na yürüyecek. 
 
EMİR CAN İĞREK SAHNE ALACAK
 
Cumhuriyet coşkusu, şarkıcı Emir Can İğrek konseriyle doruğa çıkacak. Emir Can İğrek, en sevilen şarkılarını 29 Ekim Cumartesi akşamı saat 20.30’da İzmit Kent Meydanı’nda İzmitlilerle birlikte söyleyecek.
 
BİSİKLET TURU İLE TAMAMLANACAK
 
Dolu dolu geçecek kutlamalar, 30 Ekim Pazar günü bisikletseverlerin yapacağı bisiklet turu ile tamamlanacak.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu, 30 Ekim Pazar günü saat 09.00’da Yahya Kaptan Bisiklet Eğitim Pisti’nde başlayarak İzmit Kent Merkezi’nde noktalanacak. 
 
 
 
 
Kaynak: anka