İsvicre'de intihar (Ötenazi) Yasal

En cok İntihara gelen Ülkeler.268'i Alman, 126'sı İngiliz, 66'sı Fransız, 44'u İtalyan ve 21'i ABD’li.Yaş aralığı 23 ile 97 arasında ve ortalama yaş 69 bunlardan yüzde 60' ı kadın.

İsvicre'de intihar (Ötenazi) Yasal

~~Ötenazi Nedir ?

 Bir kişinin yaşamı belirli koşullar altında ağır ya da ölümcül bir hastalığın ya da rahat­sızlığın sonucu olarak, tüm değerini yitirdiği, yaşanır olmaktan çıktığı, yaşamak kişi için ağır bir yük olup, dayanılmaz acılar verdiği zaman, acı çeken hastanın, ya kendisi ya da hekimler tarafından, acı vermeden öldürülebileceğini söyleyen öğreti ya da teori. Yunanca “iyi ölüm” anlamına gelen terim, günümüzde, ağır ve ölümcül bir hastalığa yakalanmış bir kimsenin dayanılmaz, tahammül edilemez bulduğu bir durumdan kaçış ya da kurtuluş yolu olarak ‘kolay ölüm’, ‘acı çek­meden ölüm’ anlamıyla sınırlanmıştır. Gü­nümüzde ötenazinin yasallaşması için çalışan­lar, ötenazinin temel insan haklarının ayrılmaz bir parçası olduğunu savunmakla birlikte, ötenazinin iradi olması, yani hastanın seçiminin sonucu olması gerektiğinde ısrar etmektedirler.

~~


Günes Türkes/İsviçre


.


Hayat yasamaya deger !

Isvicre'de intihar (Ötenazi) icin gelenler giderek artiyor.

31 farklı ülkeden gelen olmus.
 Dikkatimi ceken en cok gelen Ülkeler.
 268'i Alman, 126'sı İngiliz, 66'sı Fransız, 44'u İtalyan ve 21'i ABD’li.
 Yaş aralığı 23 ile 97 arasında ve ortalama yaş 69 bunlardan yüzde 60' ı kadın.
 Yüzde 47'si sinir hastalıkları, yüzde 37'si kanser hastası geri kalan hastaların romatizma ve kalp rahatsızlıgi. Yüzde 28'inin ise birden fazla hastalıgi varmis.


Ve bu Isvicrede yasal yapiliyor !
 Paran varsa rahatca ölebilirsin.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2014, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER