Dün sabah saat 05.30’da Bahçelievler Kocasinan Merkez Mahallesi’nde 4 katlı apartmanın 3. katında bulunan bir dairede Rıza Beler uzun süredir birlikte yaşadığı Umıda Tulyaganova’ya 17 bin liralık kredi çektiğini söyledi.

İkili arasında kredi borcu ve önceki borçlar yüzünden tartışma çıktı. Rıza Beler tartışmanın ardından Tulyaganova’yı taşla öldürüp vücudunu parçalara ayırdı. Beler, Umida’nın kestiği parçalarını ise çöp poşetlerine doldurarak buzdolabına koydu.

Olayla ilgili başlatılan çalışmalar kapsamında yeni bilgiler ortaya çıktı. Buna göre şüpheli Rıza Beler ile Tulyaganova arasında uzun zamandır anlaşmazlıklar olduğu, Beler’in bu sebepten kadını öldürmeyi planladığı tespit edildi. Tulyaganova’yı taşla öldürmeyi planlayan  Beler’in bunun için evine taş koyduğu ortaya çıktı. Beler’in kadının cesedini parçalamasının sebebinin de yakalanmamak için poşetlere koyduğu parçaları aralıklarla dışarı atmak olduğu anlaşıldı. Şüphelinin emniyette suçunu kabul ettiği öğrenildi.

“POLİSE HABER VERDİM”

Sahur yaptığı sırada üst komşularının kavga seslerini duyan ve polis ekiplerine ihbarda bulunan Seda Göl, “Polise haber verdim polis geldi, kapıyı çaldılar ama açan olmadı. Uykuma devam ettim. Akşam üstü polis tekrar kapımı çaldı, cinayet işlendiğini söyledi” İfadelerini kullandı.

“ELİNİ TUTARDI”

Bina sakinlerinden Emine Gürbüz, “2-3 Yıldır beraber oturuyorlardı. Otobüse götürüp getirirken elini tutardı. Bir olayını görmedik bu zamana kadar. Adam önüne bakıp giderdi, bize ‘Merhaba’ bile demezdi. Biz de şok olduk” dedi. (DHA)

Editör: Habererk Haber Merkezi