Fatih Emrah ERDOĞAN - Abdulkadir AYDINIŞIK/ EDREMİT (Balıkesir), (DHA)- BALIKESİR'in Edremit ilçesinde kahvehanede kız meselesi nedeniyle çıkan tartışma sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 1 kişinin de yaralandığı olayla ilgili gözaltına alınan kahvehane sahibi Necati Yavuz ile işletmeci olan oğlu Arda Yavuz tutuklandı, diğer oğlu Mehmet Anıl Yavuz ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
​Olay, dün saat 19.45 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi Dere Sokak'ta bulunan bir kahvehanede meydana geldi. İddiaya göre, kardeşiyle babasının sahibi olduğu kahvehaneyi işleten Mehmet Anıl Yavuz (28), iş yeri karşısındaki petshop'ta çalışan kadına çay götürdü. Ardından kahvehaneye döndüğünde Yavuz ile müşterilerden Rojhat Kaçmaz ve Mahsun Avag arasında tartışma çıktı. Yavuz'un, çay götürdüğü kişinin Avag'ın eski kız arkadaşı olması iddiasıyla çıktığı ileri sürülen tartışma kısa sürede büyüdü. Mehmet Anıl Yavuz'un kardeşi Arda Yavuz'un (19), durumu bildirdiği oto-kurtarma işiyle uğraşan babaları Necati Yavuz'un (52) gelmesiyle tartışma daha da büyüdü.
SİLAH ÖNCE ATEŞ ALMADI
Bunun üzerine Arda Yavuz, babasının geldiği oto-çekicisinde bulunan pompalı tüfeği alıp, Kaçmaz ve Avag'a doğrultup, tetiğe bastı. Ancak, tüfek ateş almadı. Bunun üzerine tüfeği oğlunun elinden alan Necati Yavuz, Kaçmaz ve Avag'a peş peşe ateş etti. Saçmalar, Kaçmaz'ın bacak ve sırtına, Avag'ın ise sol bacağına isabet etti. Kaçmaz, kanlar içinde yere yığılıp, olay yerinde hayatını kaybederken, Avag yaralı olarak kaçtı. O anlar yakındaki bir işyerinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Görüntülerde, Arda Yavuz'un tüfeği babasının elinden alıp, kaçan Avag'ın eşinden gitmesi de yer aldı.
Yaralanan Mahsun Avağ'ın Edremit Devlet Hastanesi'nde tedavisi sürerken, olayın ardından Necati Yavuz ve 2 oğlu Körfez Polis Merkezi'ne gidip, teslim oldu. Polisteki işlemlerinin ardından baba ve 2 oğlu, bugün öğlen adliyeye sevk edildi.
BABA NECATİ VE OĞLU ARDA YAVUZ TUTUKLANDI
Mahkemeye çıkarılan Necati Yavuz ile oğlu Arda Yavuz tutuklanırken, diğer oğlu Anıl Yavuz ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

FOTOĞRAFLI

 

Kaynak: dha