Oğuzhan SARI- Alper ŞAŞMAZ/ANKARA, (DHA)- ANKARA'da pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Çağrı Kayıpmaz (38), son yolculuğuna uğurlandı.
Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Çağrı Kayıpmaz, yaklaşık 1 aydır pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Etlik Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Kayıpmaz için bugün öğle namazı sonrası Hacı Ahmet Kayhan Camii ve Türbesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Kayıpmaz'ın ağabeyi Etlik Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz ile çok sayıda mesai arkadaşı ve sağlık çalışanı katıldı. Kayıpmaz'ın cenazesi, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından cami bahçesinde toprağa verildi.
8 AY ÖNCE TANI KONULDU
Çağrı Kayıpmaz'ın arkadaşı Doktor Burak Ceren (38), "Kendisiyle çocuk ihtisasım süresince birlikte görev yapma imkanımız oldu. Daha sonra uzman hekim olduğu dönemde mecburi hizmette Yozgat'ta birlikte görev yaptık. Aynı evi paylaştık ve uzun süre birlikte çalışma fırsatımız oldu. Kendisi ülkemizde az sayıda olan çocuk kalp damar cerrahlarından biriydi. Çok çalışkan ve iyi bir insandı. Birçok yenidoğan bebeğin, çocuğun ağır kalp rahatsızlıklarına müdahale etti, onları tedavi etti. Onu kaybetmekten dolayı çok üzgünüm, Allah mekanını cennet etsin, bize de sabır versin" dedi.
Kayıpmaz'a yaklaşık 8 ay önce pankreas kanseri tanısı konulduğunu söyleyen Ceren, "Tanı konulduktan sonra hem Antalya'da hem de Ankara'da birçok tedavi uygulandı ama herhangi bir sonuç alamadık, durumu daha da kötüleşti. Son 1 ay içerisinde de Etlik Şehir Hastanesi'nde yatmaktaydı, sabaha karşı da vefat etti" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha