TV 5'te Mehmet Yılmaz'ın sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin konuştu. 6'lı masada cumhubaşkanı adaylığına ilişkin bir ismin hiç konuşulmadığına dikkat çeken Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün adaylık tartışmalarında isminin geçmesini ise garipsemediğini söyledi.

'GEÇEN SEFER ABDULLAH BEY'İN ADAYLIĞINI BEN TEKLİF ETMİŞTİM'

"Geçen sefer Abdullah Bey'in adaylığını ben teklif etmiştim" ifadelerini kullanan Karamollaoğlu, şöyle devam etti: "Abdullah Bey'in öyle bir intiba doğuracak adımlar atması bence menfi değil müspettir. Abdullah Bey'in bir tecrübesi var."

Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Bir cumhurbaşkanı adayı üzerinde hiç müzakere edilmedi. Geçen sefer Abdullah Bey'in adaylığını ben teklif etmiştim kabul görmüştü ama o zamanki şartlar altında önceden cumhurbaşkanı adayı olduğunu ilan edenler, başta Meral Hanım olmak üzere bir ittifak sağlanamadı. Sağlansaydı o da seçilir miydi seçilmez miydi ayrı bir konu. Bugün Abdullah Bey'in öyle bir intiba doğuracak adımlar atması bence menfi değil müspettir. Düşünülebilir, olur olmaz ama şu an için kesin bir fikir ifade etmek doğru değil. Ama Abdullah Bey'in bir tecrübesi var. Aynı zamanda buradaki tavrı da net. Geçen sefer 'aday olabilirim ittifak olursa' demişti. O da gündeme gelebilir, ben bunu garipsemem."

Editör: Habererk Haber Merkezi