İSTANBUL, (DHA)- Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, deprem bölgesinde yaşayan kadınların ihtiyaç duyduğu iç çamaşırı yetersizliğini çözmek için çalışma başlattı. İlçedeki kadınlar deprem bölgesine ulaştırılmak üzere Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde hazırlanan atölyede iç çamaşırı dikmeye başladı.

Çadırlarda ve konteynerlerde kalanların ve özellikle kadınların yaşadığı hijyen problemlerinin başında gelen iç çamaşırı sorunu için Kartal Belediyesi, ilçedeki kadınların da desteği ile atölye çalışması başlattı. Kadınlar, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde hazırlanan atölyede iç çamaşırı dikmeye başladı. El emeği ile üretilen farklı bedenlerdeki iç çamaşırları için kumaş tedarikini gerçekleştiren belediye üretimi tamamlanan iç çamaşırı paketlerini yine deprem bölgesinde faaliyet gösteren Kartal Belediyesi ekipleri aracılığı ile ihtiyaç sahipleri kadınlara ulaştıracak.

“BOL MİKTARDA İÇ ÇAMAŞIRI TALEBİ GELDİ”

Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Deniz Karacan, ilçedeki kadınların, deprem bölgesinde yaşayanların sorunlarına duyarlı olduğunu belirterek çamaşır yıkamanın sorun olduğu bölgede hijyen sorunu yaşanmaması için bol miktarda iç çamaşırı talebi gelmesi üzerine harekete geçtiklerini ifade etti.

“OLABİLDİĞİNCE ÇOK ÜRETEREK DEPREM MAĞDURU KADINLARA ULAŞTIRACAĞIZ”

Gönüllü kadınların kesip biçerek diktikleri el emeği iç çamaşırlarından olabildiğince çok üreterek deprem mağduru kadınlara ulaştıracaklarını kaydeden Karacan, hem daha az maliyet ile deprem mağdurlarına elzem olan bir konuda yardım ettiklerini hem de kadınların dayanışma ruhunu ortaya koyduklarını söyledi.

 

Kaynak: dha