Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde, akraba iki aile arasında çıkan  tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

İddiaya göre; tabancayla rastgele ateş açan Aydın Çiçek ,22 yaşındaki 3,5 aylık hamile yeğeni İpek Çiçek'in ölümüne, ve akrabası 9 yaşındaki Azat O.'nun  da yaralanmasına neden oldu.

Aydın Çiçek, tabancasını çıkarıp  rast gele  açtığı ateşte, mermiler 3,5 aylık hamile olduğu öğrenilen yeğeni İpek Çiçek'in karnına ve bu sırada orada bulunan akrabaları Azat O.’nun sol koluna isabet etti.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla Kandıra Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan İpek Çiçek, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Ailelerden birinin oğullarına diğer ailenin kızını istediği, olumsuz yanıt alınınca da husumet oluştuğu, kavganın da bu nedenle çıktığı bildirildi. Sonuç olarak başlatılan kavga 22 yaşında 3 buçuk ayluk hamile olan İpek Çiçek'in ölümüne

9 yaşındaki Azat O.’nun da yaralanmasına  sebep  oldu.Olay yerinden kaçan cinayet zanlısı Aydın Çiçek polisin çalışması sonucu yakalandı. Emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
İpek Çiçek'in cenazesi ikindi namazı sonrası Akdurak Yeşil Cami'de kılınan cenaze namazının ardından Kandıra Yeni Mezarlık'ta toprağa verildi. 

 

Editör: Habererk Com