CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" sözlerinin Tekin'in kendi düşüncesi olduğunu, kararı 6'lı masanın vereceğini söyledi.

Kulis bilgilerine göre CHP'nin PM toplantısının basına kapalı bölümünde, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebileceğine” yönelik açıklaması görüşüldü. CHP lideri Kılıçdardoğlu’nun Tekin’in açıklamalarına ilişkin, “Kendisi ne 6 liderden biri, ne parti sözcüsü ne de grup başkanvekili. Yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapmış, kendi düşüncesini söylemiş. Burada kararı verecek olan 6’lı masadır” dediği öğrenildi.

PM toplantısında ele alınan bir diğer konunun da son dönemde “6’lı masa kendi içinde kavga ediyor” tartışmaları olduğu bilgisi verildi. Kılıçdaroğlu'nun, bu konuda da “Bunların hepsi iktidar sıkıştığı için gündem değiştirme kaynaklı yapılan haberler. Bu çabalara su taşımamak gerek. Cumhur’un bize dayattığı gündemi değil, gerçek gündemi konuşmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulunduğu bildirildi.

Editör: Yadigar Hanım