İSTANBUL, (DHA) - KidZania İstanbul, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, 15-23 Nisan tarihlerinde çocuklar için eğitici, öğretici ve eğlenceli etkinlikler düzenleyecek.

KidZania İstanbul’da; ziyaretçiler sokak partisi, dans, moda gösterisi ve oyunlarla eğlenmenin tadını çıkarırken çekilişlerle sürpriz hediyeler kazanma fırsatı yakalayacaklar. Bayram programı kapsamında; 17-21 Nisan tarihleri arasında Erbulak Evi’nin William Shakespeare uyarlaması “Bütün Dünya Bir Sahnedir” tiyatrosu sergilenecek. “Öpünce Geçmeyen Uflar” ilkyardım programının kurucusu eğitmen Deniz Karadeniz, Doğaçlama Tiyatronun Türkiye’deki öncülerinden oyuncu Dilek Çelebi ile 20-23 Nisan tarihleri arasında çocuklara aileleriyle birlikte hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri keyifli bir interaktif aile etkinliği yaşatacak. Jest ve mimiklerin hareketin estetiği ile buluştuğu bedenin sessiz diliyle anlatılan pandomim gösterisi ise 20 Nisan’da ziyaretçilerini ağırlayacak.

SÜRPRİZ HEDİYE VE ÇEKİLİŞLER

Çocuk şenliğinde Krigami tekniğiyle dünya kültürlerini temsil eden çocuk krigamileri tasarlanırken, katlanan hikayeler atölyesi storigami tekniği ile çocukların hayal güçlerinin çağrışımları ile bir hikâye oluşturulup anlatılacak. Katılımcılar eş zamanlı katlama yaparak hikâyeye dahil olacak ve atölye sonunda kendi elleri ile yaptıkları origami eserlerine sahip olacaklar. 23 Nisan’da ise İş Bankası, çocuklara “Atatürk Devrimlerine Yolculuk” kitabını hediye edecek.

Çocuklar, meslekler üzerinden özel tasarlanmış 67 aktiviteden kendi tercihlerine göre seçtiklerine katılabilecek. Çocuklar bayramda da KidZania İstanbul’da, güvenli ve hijyenik bir ortamda akranlarıyla eğlenerek öğrenme deneyimi yaşayacaklar. Bu deneyiminin tüm gün sürdüğü KidZania İstanbul’da çocuklar ortalama 5 saat kalıyor. Aileler de çocuklarını KidZania’da güvenle bırakıp kendilerine vakit ayırabilecek. 

Kaynak: dha