Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla mitinginde millete seslendi. Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin değişim ve huzura ihtiyacı olduğunu vurgulayarak ülkenin tüm sorunlarına değindi. Seçilmesini istemeyen rakiplerinin 5'li çete ve uyuşturucu baronları olarak açıkladı.

Seçildiği zaman ayrım yapmadan herkesi kucaklayacağını söyleyerek konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, “Ahlakı egemen kılacağız. Buradaki ilk sözüm kadınlarımıza olsun. Hayat pahalılığını en acı ve derinden yaşayan kadınlarımızdır. Pazardaki yangını mutfağına taşır. Beslenme çantasına ne koyacağını düşünür. Somun ekmeğinin arasına salça sürüp beslenme çantasına koyan kadınlarımızı biliyorum. Kadın ne kadar güçlüyse toplum o kadar güçlüdür. Eğitimliyse de eğitimli. Kadına gereken önemi vereceğiz” diye konuştu.

“İKİ RAKİBİM VAR”

Kendisinin Cumhurbaşkanı seçilmesini istemeyen iki tane rakibi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bunlardan birisi 5'li çete. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını burnunuzdan fitil fitil getireceğim. İkincisi ise uyuşturucu baronları. 400 bin dolar verince Türk vatandaşı oluyor. Sonra milyon milyon dolar kazanıyorlar. Bu çetelerin nereden geldiklerini polisimiz çok iyi biliyor ama siyasi mücadele onların elini kolunu bağladığı için bir şey yapamıyorlar. Bizim dönemimizde polisimizden bunların kökünü kazımasını isteyeceğiz. Siyasi engel olan var derlerse bu kim olursa olsun barınamayacak. Bu yüzden o çeteler beni istemezler” diye ifade etti.

Editör: Ali Özyiğit