Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu, "Evet, ikinci tura katılmama yönünde bir kararım oldu. Divan Başkanı olan Ekrem İmamoğlu ile bu konuyu bir odada görüştük. ‘Özgür Beyi de çağırsın, ben elini de kaldırayım' dedim" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, ilk önce çekilmekten yana bir tavır aldığını ancak atılan bir tweet sonrası kararından vazgeçtiğini açıkladı.

"EKREM BEYE YAKIN HESAPTAN BİR PAYLAŞIM YAPILDI, AĞIRIMA GİTTİ"

Kılıçdaroğlu, "Fakat daha genel kurul salonuna gitmeden @ekremedit diye bir twitter hesabı var galiba. O hesapta farklı bir dille sanki bunu bir talimatla yapıyormuşum gibi tweet atıldı. Bu tweet hesabının Ekrem Beye yakın olduğu söylendi. Bu tweet çok ağırıma gitti. Yani kardeşim ben daha geliyorum konuşacağım, ağızımızdan çıkan şey anında sosyal medyada ve sanki bunu bir talimatla yerine getiriyormuşum gibi bir söylem. Bu beni çok rahatsız etti. Sonra gittim oraya tabi bunu diğer arkadaşlarda okumuşlar. Orada ‘Gitmeyin, adaylıktan vazgeçmeyin' diye bağıranlar oldu." diye konuştu.

ekrem edit

"ADAYLIKTAN ÇEKİLİRSEN HAKKIMI HELAL ETMEM"

"Ahmet Yiğit Yıldırım'ı, Meral Akşener mi yönetici yaptı?" "Ahmet Yiğit Yıldırım'ı, Meral Akşener mi yönetici yaptı?"

Kararını açıklamadan önce depremzede bir muhtarın ağlayarak "Adaylıktan çekilirsen ben de, çocuklarım da hakkımızı helal etmiyoruz" dediğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Öyle deyince de tabi akan sular duruyor yani. Bir insanın hakkını helal etmemesi gibi bir tabloyla karşılaşmak istemem. O kişinin sonra muhtar olduğunu öğrendim. O muhtarın isteği üzerine böyle bir gelişme oldu. İki şey üst üste geldi: O tweet ve bir de ‘Ben hakkımı helal etmem' diyen muhtar." ifadelerini kullandı.

Editör: Habererk Haber Merkezi