Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, milletvekili adayı olduğu Şanlıurfa'da Eşraf Buluşmasında "14 Mayıs akşamı ya şampanya patlatıp sabaha kadar kutlayanlar olacak ya da temiz alnını şükür için secdeye koyup Rabb'ine hamdedenler olacak" dedi.

Bozdağ'ın bu açıklamasına Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu’nun, "Bakalım Ayasofya Camii propagandası ne zaman başlayacak” ifadelerini kullanmasının ardından AKP, Ayasofya üzerinden propaganda yaptığı videoyu yayınladı.

Açıklamasında gençlere seslenen Kılıçdaorğlu, "Ülke olarak önümüzde bir eşik var ve bu eşiği hep birlikte aşabilmek için sana ihtiyacımız var demiştim. Tek bir oyla bu ülkeyi bu tartışmalardan çekip çıkaracaksın. Ortadoğu bataklığının kodları ile konuşan siyasetçileri emekli edeceksin. Oyunu sakın boşa harcama" diye konuştu.

"TEMİZ ALIN ÇALMAYANIN, HALKINI AÇ BIRAKMAYANINDIR. NOKTA!"

Kılıçdaroğlu açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Bakalım Ayasofya Camii propagandası ne zaman başlayacak. Bunlar için her şey reklam. Hiçbir kutsalları yok, müşterekler yok, sadece propaganda. Ortak değerlerimizi ne hale getirdiler? Temiz alın çalmayanın, çırpmayanın, harama el sürmeyenin, halkını aç bırakmayanındır. Nokta!"

kk.jpg

1 SAAT SONRA VİDEO YAYINLANDI

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından 1 saat sonra AKP’nin sosyal medya hesabından Ayasofya üzerinden propaganda yapılan bir video yayınlandı.

Söz konusu videoda Nazım Hikmet'in ilk dönem şiirlerinden Sekiz Yüz Elli Yedi şiirine de yer verildi.

Editör: Yadigar Hanım