CHP Lİderi Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisinin adaylığına karşı olduğu yönündeki iddialara cevap verdi. “Yandaş medya bir kriz varmış gibi yansıtıyor ama bir kriz yok” diyen Kılıçdaroğlu, 6'lı masada henüz adaylık konusunda bir görüşme olmadığını kaydetti.

Halk TV yazarı Fikret Bila, konuyu “Kılıçdaroğlu: Akşener’le aramızda bir kriz yok” başlıklı yazısında kaleme aldı. İddiaları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sorduğunu ifade eden Fikret Bila, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını yazısına aktardı. 

Bila, yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Bila, “Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı” iddiaları üzerine Kılıçdaroğlu şu sözleri söyledi:

“Bu konu açılmadı. Gayet sıcak, gayet samimi, çok verimli bir görüşme oldu. Bir sorun yok. Yandaş medya bir kriz varmış gibi yansıtıyor ama bir kriz yok. Biz ortak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Meral Hanım, soru sorulunca daha önce mutabakata vardığımız ilkeleri söyledi. Tabii bunu gazeteciler kriz diye yansıtıyor. Gazetecilere bir şey demeye hakkımız yok, kendi anlayışlarına göre yansıtıyorlar. Ancak bizim aramızda en küçük bir sorun yok. Adaylık konusunu da konuşmadık. Bunun acelesi yok. Önce ülke sorunlarını nasıl çözeceğimiz konusunu berraklaştırmamız gerekiyor. Nasıl bir yol haritası izleyeceğiz: Bu konuyu çalışıp netleştirmemiz gerekiyor. Daha önce de söylediğimiz gibi cumhurbaşkanı adayını 6’lı Masa belirleyecek. Henüz seçim takvimi bile belli değil. Seçim takvimi belli olunca 6’lı Masa olarak toplanacağız ve adayımızı belirleyeceğiz”

Editör: Yadigar Hanım