Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan ve Bahçeli’ye sığınmacılar konusunda sert tepki geldi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin grup toplantısında gerçekleştirdiği bir konuşmadan kesit paylaşarak mülteciler konusunda geri adım atan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’ye tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, "Bunlar gibi rüzgara göre dönmeyeceğiz, bakanları gibi fotoromana dönüşmeyeceğiz. Irkçılık da yapmayacağız, bu necip millete o kara lekeyi sürmeyeceğiz. Ne içi boş ensarlık algıları, ne ucuz ırkçılık siyaseti. Allah bu milleti ikisinden de sakınsın, korusun. Göndereceğiz. Nokta" dedi.

“NASIL BİR OMURGA BU YA”

CHP’li İl Başkan Yardımcısı hayatını kaybetti CHP’li İl Başkan Yardımcısı hayatını kaybetti

Kılıçdaroğlu, paylaştığı video kesitinde ise konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

* 15 Mart 2022. Diyor ki, ‘Biz seçimi kazandığımızda mültecileri ülkelerine göndereceğiz diyorlar. Biz göndermeyeceğiz’ diyor. Şimdi kalkmış anketleri gördü, tepkiyi gördü ‘Suriyeli kardeşlerimizin dönüşü için elimizden gelen gayreti göstereceğiz’ diyor. Nasıl bir omurga bu ya?

* 180 derece nasıl dönüyorsun? Böyle 180 derece çark edince küçük ortağı da 180 derece çark etti. O da açıklama yapmış. ‘İstikbalimizi düşünmek zorundayız’ Günaydın!, ‘Misafirin ve misafirliğin süresi sınırlıdır’ Sınır ne kadar? Süre ne kadar? ‘Bayramda ülkelerine gidebilen Suriyeli sığınmacıların dönmesine gerek yoktur’

* Sayın Bahçeli bunların tamamı bayramda bayramlaşmaya gidecekler, daha sonra da gelecekler, bunları getirecek olanların adı da Süleyman Soylu. Senin desteklediğin kişidir. Bizim sınırlarımızı yol geçen hanına çeviren kişi de odur. O kişinin öyle mültecilerle bir ilgisi yok onun bütün vakti uyuşturucu baronlarıyla fotoğraf çektirmek zaman bulamıyor adam, ne yapsın!