Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, savunma sanayii alanında kendilerine yöneltilen eleştirilere yayınladığı yeni video ile yanıt verdi. Kirli propagandaların devam ettiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Devletin savunmasını, ordusunu bile seçim propagandasına dönüştürdüler” dedi.

Kılıçdaroğlu, AKP iktidarını eleştirdiği videoda devletin savunmasını, ordusunu bile seçim propagandasına dönüştürdüklerini belirterek, şunları söyledi: “Kirli propagandalar devam ediyor. Efendim Bay Kemal gelecek, İHA-SİHA’lar hangara çekilecek, sosyal yardımlar kesilecek. Tüm bu yalanları sesleri bile titremeden söylüyorlar. Biliyorum, büyük çoğunluğunuz bunların yalan olduğunun farkında. Devletin savunmasını, ordusunu bile seçim propagandasına çevirdiler.

Siz hiç böyle bir propaganda gördünüz mü geçmişte? 100 yıllık savunma sanayimizin hiç böyle kullanıldığını duydunuz mu? Yapılmadı. Vallahi yapılmadı. Çünkü bazı şeyler kutsaldır. Ortak meselemizdir. Burada ayrışma olmasın diye sorumlu bir siyasetçi bunu katiyen yapmaz. Ama Erdoğan nere sorumluluk nere?

Mesela bu gemilerin mühendislerini AKP’li, CHP’li İYİ Partili diye ayırabilir misiniz? Ayıramazsınız. Parti başka Türk devleti başka. Devlet söz konusu olunca yoktur birbirimizden farkımız. Anlamıyorlar. Bu kafayla devlet kalmadı, devlet. Söz konusu Türkiye ise hangi mühendisin hangi partiye attığının önemi olabilir mi?”

Editör: Yadigar Hanım