Başkan Kara İstiklal Marşının kabulünün 98. Yıldönümünü kutladı 

Kilis Belediye başkan Av. Hasan Kara, İstiklal Marşının  Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 98. yıldönümünü mesajı yayınladı. 

Başkan Kara İstiklal Marşının kabulünün 98. Yıldönümünü kutladı 

Habererk/ Lokman Happani / Kilis 
Başkan Kara yayınladığı mesajında, "12 Mart 1921 tarihinde TBMM’de defalarca okunarak kabul edilen İstiklal Marşı Kurtuluş Savaşımızın milli değerlere sarılarak kazandığı belgedir. Millet olarak, ilerleme yolunda azmettiğimiz birlik ve kardeşliğimizi pekiştirmeye çabaladığımız bu süreçte İstiklal Marşı ve Mehmet Akif’i anmak ve anlamak önemli bir imkân olarak görülmelidir.

Merhum Mehmet Akif’in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı’nın milli mücadele ruhunu, Türk Milleti’nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir. Bu düşüncelerle, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Gününde İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 98. yıldönümünü kutluyor, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve rahmetle anıyorum" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER