Başkan Kara "Kampanyaya ilgi artınca bisiklet yetişmedi takviye yapacağız"

Habererk/Lokman Happani/ Kilis /// Kilis Belediye Başkanı Kara, "Kampanya'ya bisiklet yetişmedi, takviye yapacağız" dedi. 

Başkan Kara "Kampanyaya ilgi artınca bisiklet yetişmedi takviye yapacağız"

Belediye Başkanı Kara, "Sigarayı Bıraktır, Bisikleti Al" kampanyası başlattık. Kampanya  kapsamında Sağlık Bakanlığımız bizlere, bisiklet gönderdi. Bizde bu bisikletleri, durumu iyi olmayan özellikle çalışkan öğrencilerimize dağıtıyoruz. Bisikletleri 3 şartla veriyoruz. Velilerinden sigara içen varsa, çocuklardan sigarayı bıraktırmalarını istiyoruz. İkinci şartımız, karnelerinde zayıf olmaması, var ise de en kısa zamanda düzeltmesidir. Üçüncüsü ise her gün bir defa güvenli bir şekilde bisiklete binmesidir.

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN TAKVİYE İSTEDİK

Kara, kampanyamıza olan aşırı ilgiden dolayı kısa bir sürede bisikletlerimizi dağıtarak bitirdik. Sağlık bakanlığından tekrar bisiklet talebinde bulunarak kampanyamıza en kısa sürede devam edeceğiz. Bu güne kadar isimleri alınıp veremediğimiz çocuklarımızı ise sıraya alıp gelen ilk bisikletleri onlara dağıtacağız.Bu güzel kampanyaya en kısa sürede devam ederek çocuklarımızın yüzleri güldürmeye devam edeceğiz. Sağlıklı nesiller bizim geleceğimizdir dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER