Başkan Kara’nın 10 Aralık İnsan hakları mesajı

Kilis Belediye Başkanı Av. Hasan Kara 10 Aralık  insan hakları günü olarak mesaj yayınladı 

Başkan Kara’nın 10  Aralık İnsan hakları mesajı

Habererk/ Lokman Happani/Kilis 
Başkan Kara yayınladığı mesajında şunları söyledi, "İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısında kabul edildiği tarih olan “10 Aralık 1948” tarihi, bu tarihten itibaren tüm çağdaş Ülkelerle birlikte, Ülkemizde de “Dünya insan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır. İnsan Hakları doğuştan var olan ve insanlar arasında dil, din, mezhep, ırk, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirmek, insanın insan olması sebebiyle sahip olduğu hakların tümüdür. 'İnsan Hakları' kişiyi hür, onurlu ve özgür bir şekilde yaşatacak kurallar bütünüdür. Hamiyetperver milletimiz dünyanın en gelişmiş ülkelerinin gözlerini kör, kulaklarını sağır ettiği insanlık dramlarına, hiçbir vakit sessiz kalmamış, her zaman mazlumların, mağdurların gölgesine sığındıkları bir güven kapısı olmuştur.

İnsan hak ve özgürlüklerinin sağlanmasında, tüm kamu kuruluşlarında insanlarımıza hizmet üreten kamu görevlilerinin yanı sıra, tüm kişi ve kuruluşların gösterecekleri duyarlılık büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle, her bireyin, insan hak ve özgürlüklerinin sağlanması ve korunması için azami çaba harcaması, bireysel ve kurumsal alanda herkesin üzerine düşeni yerine getirmesi, bu çabaların ise toplumsal barış ve huzura katkı sağlayacağı kesinlikle unutulmamalıdır. Bu duygularla tüm vatandaşlarımızın “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü içtenlikle kutluyor, toplumumuzda insan hak ve özgürlüklerinin, karşılıklı sevgi ve saygı duygularının yoğun olarak yaşanmasını temenni ediyorum" dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 18:39
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344