CHP Kilis İl Başkanı Parker "AKP Türk ekonomisini bitirdi"

Lokman Happani/ Kilis // CHP Kilis İl Başkanı Mehmet Akif Parker AKP Türk ekonomisini bitirdiği yetmezmiş gibi Türk  lirası değerini dünya piyasasında kaybettirdi. 

CHP Kilis  İl Başkanı Parker "AKP Türk ekonomisini bitirdi"
banner170

Parker 24 Haziran seçimleri için il başkanlığı binasında adaylar ve partililer ile bir araya geldi. Parker; Türk ekonomisi her geçen gün biraz daha zor duruma düşmektedir. 16 yıldır ne yaptılar, İktidarı devraldıklarında dolar 1,52 TL idi dolar şimdi  5 liraya dayandı. Uygulanan yanlış politikalar yüzünden Türkiye'nin hem ekonomisi bitme noktasına geldi hem de dış politikada prestiji sıfırlandı. Şuanda yatırımcılar ve fabrikalar durma noktasında doların hızlı yükselişi üretimi bitirme noktasına getirdiği gibi işsiz sayısında da ciddi artışlar başladı. İthalat dolar üzerinden olduğundan dolayı üreticiler zor günler yaşamaktadır, ham madde alamaz haldeler. Durum böyle olunca işten çıkarmalarda başladı. 

MİLLET İTTİFAKI KÖTÜ DURUŞA DUR DİYECEK 

İl Başkanı Parker artık milletimizin bu kötü yönetime ve gidişata dur deme zamanı geldi. Özellikle Kilis'in Suriye yüzünden yaşadığı sıkıntılar ortada işsizlik hat safhada, Sınır ticareti bitti. Esnaflarımız neredeyse siftahsız dükkan kapatmaya başladı. Bizler gerek Kilis'in gerekse Türkiye'nin önünü açmak için 24 Haziranda milletimizin desteği ile iktidara yürüyeceğiz. hem Türkiye, hem de Kilis kurtulacak dedi.   

Habererk/ Lokman Happani/ Kilis

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151