CHP'li Perker: AKP İftar adı altında seçim propagandası yapıyor 

Habererk/Lokman Happani/ Kilis /// CHP İl Başkanı Perker AK Parti iftar yemeği adı altında seçim propagandası yapıyorlar.

CHP'li Perker: AKP İftar adı altında seçim propagandası yapıyor 

Cumhuriyet Halk Partisi Kilis İl Başkanı Mehmet Akif Perker, AK Parti dini siyasete alet etmiştir, etmeye devam etmektedir. İftar adı altında seçim propagandası yapmaktadır. 

Habererk'e konuşan Perker şunları söyledi. "Cumhur ittifakı aniden bir erken seçim kararı aldı, CHP olarak biz her zaman seçime hazırdık hazır olmaya da devam etmekteyiz. Devletin imkanlarını kullanarak AK Parti seçim çalışmalarını yapıyor. Sadece Kilis'te değil Türkiye'nin dört bir yanında aynı şekilde yapıyorlar. AKP'li belediyeler mahalle sakinlerine iftar yemeği veriyoruz diye her gün bir mahallede vatandaşları toplayıp iftar veriliyor.

Devletin kesesinden bu da yetmiyormuş gibi hoparlörler kurularak birer konuşma yapılıyor. Devletin imkanları ile seçim çalışması yapmaktadırlar. Milletvekili adayları ve belediye başkanı yemek sonrası konuşma yaparak mahalle sakinlerinden oy istiyor.

İFTAR YEMEKLERİNİN MASRAFINI BELEDİYE KARŞILIYOR

Başkan Perker, Belediye başkanı veya milletvekili adayları yemek masraflarını cebinden karşılasın belediye ve devletin cebinden niye karşılıyorlar. Bir mahalleye verilen yemek masrafı ne kadar  çıksın açıklasınlar. Devletin ve Belediyenin paraları niye seçime harcanıyor. Normal zamanda vatandaş veya muhtar gidip de bir şeyin yapılmasını istediğinde paramız yok yapamayız diyip gönderiyorlar "dedi. .     
 

Alp Kılıç

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.