Kadıoğlu  "Vakıf arazilerini işleten çiftçiler hibe müjdesi" 

Kilis Tarım ve Orman müdiresi Songül Kadıoğlu, Vakıf arazisi işleten çiftçilere hibe başvuru haklarının 01 Mart 2019 tarihinde sona ereceğini söyledi. 

Kadıoğlu  "Vakıf arazilerini işleten çiftçiler hibe müjdesi" 

Habererk/ Lokman Happani/ Kilis

Tarım ve Orman Müdiresi Kadıoğlu yaptığı yazılı açıklamada "Vakıf arazilerinde bır yıllık kiralama yaparak tarımsal üretim yapan çiftçilerimiz için girişimlerde bulunduk.  Vakıflar Bölge Müdürlüğüne dilekçe ile başvurmaları durumunda bireysel sulama sistemlerinin kurulmasına ilişkin desteklemeden yararlanmaları adına 3 yıllık sözleşme yapılacaktır. Sebze üretimi yapan çiftçilerimiz bu dönem bu projeden yararlanacaktır..
Bu konuda destek veren Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.  modern basınçlı bireysel sulama tesisi ve makine ekipmanlarına ihtiyacı olan çiftçilerimizin projede belirtilen diğer şartları da taşımaları durumunda, hibe başvuru dosyalarını 1 Mart 2019 günü mesai bitimine kadar il müdürlüğümüze sunmaları gerekir" dedi. .
 

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344