Kilis Milli Eğitim Müdürü Akkurt’tan ÖSYM sınavı öncesi vatandaşlara uyarı

Kilis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ÖSYM sınavı öncesi vatandaşları uyarırken sınava girecek öğrencilere başarılar dileyerek sakin olmalarını diledi.

Kilis Milli Eğitim Müdürü Akkurt’tan ÖSYM sınavı öncesi vatandaşlara uyarı

Habererk/ Lokman Happani/ Kilis

Milli Eğitim Müdürü Akkurt Habererk’e yaptığı açıklamada, "15-16 haziran günlerinde Kilis’te 16 okulda yapılacak ÖYSM sınavı için yaklaşık 3,500 4,000 öğrenci sınava girecektir.  

Gencilerimizi  yakından ilgilendiren üniversite giriş sınavı öncesi sınav süresince vatandaşlara sessizlik çağrısı yapan Akkurt , sınav öncesi adayları da uyararak yapılması gerekenler hakkında ipuçları verdi.  Gençlerimizin  geleceğini yakından ilgilendiren ÖSYM sınavı öncesi ve sınav esnasında  gerçekleştirileceği okulların çevresinde vatandaşların gürültü yapmaması, bu bölgelerde özellikle araçların kornaya basmaması ve sınava girecek adayların dikkatlerini dağıtacak her türlü faaliyetlerden uzak durulması gerektiği ifade etti.  Sınav öncesi adaylara da son uyarılarını yapan Milli Eğitim Müdürü Akkurt, sınavdan bir gün önce yapılması gerekenler hakkında da ipuçları verdi. adayların sınavdan bir gün önce çalışmayı bırakması ve gün içerisinde rahatlayıcı faaliyetler yapılması gerektiğini belirterek panik içerisinde ders çalışmaktan vazgeçilmesi gerekmektedir. Sınavdan bir gün önce sınavla ilgili gerekli olabilecek evrakların kontrol edilmesi, sınav günü giyilecek kıyafetlerin hazırlanması gerektiğini de vurgulayarak adayın son gün duş alıp rahatlamasını ve uykusunu alabilmesi için erkenden uyuması gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER