Kilis’te Dernek Adı altında vurgun mu yapılıyor?

Kilis’te Kilis Eğitim Sanat Kültür Araştırma Derneği (KESKAD) Adı altında vurgun mu yapılıyor?

Kilis’te Dernek Adı altında vurgun mu yapılıyor?

Habererk/ Lokman Happani/Kilis

Kilis Valiliği tarafından Kilis eğitim sanat kültür araştırma KESKAD derneği kurularak Öncüpınar sınır kapısı ile Çobanbey sınır kapısından çıkış yapmak isteyen her tırdan 31 TL derneğe yardım parası kesiliyor. Tırtakip.com adresinden sıra alan tır şirketleri aldıkları başına kredi kartıyla 30.79 krş ödeme yaparak direk Kilis Eğitim Sanat Kültür Derneği adı hesabına para aktarmak zorunda kalıyorlar.

DERNEĞİN YÖNETİM YERİ YİNE AYNI ADRES ÇIKTI

Daha önce Habererk’in gündeme getirdiği "Kilis’ten Suriye’ye hayali şeker ihracatı mı? yapılıyor" başlıklı haberde şirketin adresi Kilis İl Özel İdaresi binası gösterilmişti.

Kilis Valiliği tarafından kurulan derneğin adresi de Kilis Özel İdaresi gösterilmiş.

DERNEKLE İLGİLİ HİÇBİR FAALİYET VE HABER YAPILMAMIŞ

Kilis Valiliği tarafından kurulan KESKAD derneği ile ilgili Kilis’te hiçbir faaliyet, etkinlik ve haber yapılmadığı gibi arama motorlarında bulunmadığı ortaya çıktı. Sadece sosyal medya Twitter hesabının açıldığı. Ve buradan bile dernek adına yardım toplandığı ortaya çıktı.

NAKLİYECİLER ODASI BAŞKANI KESKAD’A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

22 Ağustos 2017 yılında Kilis Uluslararası Nakliyatçılar Derneği Başkanı Mahmut Şahin Kara, Kilis’in yerel gazetesi olan Kent Gazetesine verdiği demeçte şunları söylemiş"Kilis Öncüpınar Sınır Kapısında TIR araç sırası için Kilis Eğitim Sosyal Kültür Sanat ve Araştırma Derneği (KESKAD) tarafından alınan harcın 10 TL’den 50 TL’ye çıkmasına nakliyeciler tepki gösterdi.

Kilis Uluslararası Nakliyatçılar Derneği Başkanı Mahmut Şahin Kara, Öncüpınar TIR kayıt sistemi düzenlemesi ile yetkili olan KESKAD Derneği tarafından alınan 10 TL’den 50 TL’ye çıkmasına tepki göstererek, Kara, “Derneklerin yardım toplama kanununa göre yardım isteğe bağlıdır. Kişi ve kuruluşlar yardımda bulunmaya zorlanamaz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER